Skocz do zawartości

kwaśnawy posmak


Tanksztela

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem co robię źle, ale do tej pory zrobiłem 3 zestawy z brewkita.

Do dwóch dodawłem cukier piwowarski do jednego puszkę niechmielonego.

O ile pierwszy zestaw był kiepski (za wysoką temperaturę chyba miałem) i piwo było mało pijalne.

Drugi było całkiem niezłe, ael miało kwaśnawy posmak.. Myślałem, że to wina cukru piwowarskiego.

Zrobiłem (bez cukru z puszkę niechmielonego) i w sumie wyszło gorsze. Sma kwaśnawy bardziej wyczuwalny.

Z czego to może wynikać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzątek i chemia (nie pamiętam teraz nazwy, ale proszek dodany do zestawy startowego). Infekcję miałem (przynajmniej była widoczna przy piwie imbirowym, ale to wina teściowej i to piwo robiłem dla żony, więc się nie liczy. Zresztą ono akurat jest pijalne.

Może masz rację. Następnym razem może sprzęt wymoczę w chlorze (mam taki zestaw do basenu chyba będzie dorby).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Infekcję miałem (przynajmniej była widoczna przy piwie imbirowym, ale to wina teściowej i to piwo robiłem dla żony, więc się nie liczy.

No jak żona to przeczyta ;) Jeżeli miałeś infekcję to prponuję nabyć ACE, zrobić roztwór - szklanka ACE do fermentatora i uzupełnić wodą do pełna i trzymać go tam nawet kilka dni. Po tym czasie może wytrącić się osad, ale zmyjesz go wodą z kwaskiem cytrynowym. W tym roztworze wymocz też pozostały sprzęt - rurka, wężyki itp. Na przyszłość polecam ClO2:

http://www.mexeo.pl/...wo/armex_5.html

Edycja: Oczywiście fermentator i cały sprzęt po kontakcie z roztworem ACE wymaga płukania, zanim nalejesz do niego piwa.

Edytowane przez olo333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień miejsce warzenia na jedną warkę. Nawet garaż/piwnica - może będą sterylniejsze. Na forum gdzieś czytałem, że któryś z Kolegów miał podobny problem, do czasu przeprowadzki. Coś siedziało w wentylacji (było to mieszkanie w bloku o ile dobrze pamiętam) i fruwało po całym domu najpewniej ('morowe powietrze' :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.