Skocz do zawartości

Fermentacja pod ciśnieniem


Shooter

Rekomendowane odpowiedzi

nie możesz dać cukru do piwa bo to zwiększa ekstrakt, i powstaje ekstrakt za który nie płacisz, a nie możesz nie płacić za ekstrakt. Z drugiej strony jak chcesz za niego zapłacić to musisz chodzić i się prosić, pisać pisma do samego szefa wszystkich szefów żeby specjalnie dla Ciebie zinterpretował prawo i pozwolił Ci płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie możesz dać cukru do piwa bo to zwiększa ekstrakt, i powstaje ekstrakt za który nie płacisz, a nie możesz nie płacić za ekstrakt. Z drugiej strony jak chcesz za niego zapłacić to musisz chodzić i się prosić, pisać pisma do samego szefa wszystkich szefów żeby specjalnie dla Ciebie zinterpretował prawo i pozwolił Ci płacić.

A rezerwę można?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musiałbyś napisać podanie i zaproponować sposób kontroli tegoż wywrotowego procederu.

 

No to juz rozumiem, dlaczego w Polsce nie ma piwa referemtnowanego.

 

Swoja droga, czy byloby mozliwe cos takiego.

Burzliwa do odfermentowania danego % cukrow fermentowalnych, po czym schlodzenie piwa w celu usuniecia nadmiaru drozdzy, po czym butelkowanie?

W sumie reszta drozdzy powinna dofermentowac to co zostalo po fermentacji burzliwej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

musiałbyś napisać podanie i zaproponować sposób kontroli tegoż wywrotowego procederu.

 

Nie rozumiem, przecież w taki rozwiązaniu prawnym które kiedyś podpowiedziałeś chłopakom opłacona jest akcyza za całą brzeczkę także za ew. rezerewę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ale nadal musisz je rozpisywać w książce przychodów i rozchodów. Teoretycznie są w niej pozycje żeby tak zrobić, ale to głównie polega na dodawaniu cukru/syropu.

 

Problem polega na tym że masz kartkę z piwem 12 plato. Jak wybijasz warkę to musisz ją gdzieś wpisać. Można oczywiście kombinować z zanikiem, ale w razie kontroli poziomy piwa w zbiornikach i piwa gotowego nie będą się zgadzać i będzie problem.

 

Ogółem trzeba by się dogadać z UC, bo jak się tego nie zrobi to jak się to wyda będą uważali że człowiek kradnie. Po prostu nasze prawo nie jest dostosowane do czegoś takiego, bo po co miało być.

 

Poza tym powiedzmy sobie szczerze - refermentacja w butelkach w browarze nie jest łatwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ale nadal musisz je rozpisywać w książce przychodów i rozchodów. Teoretycznie są w niej pozycje żeby tak zrobić, ale to głównie polega na dodawaniu cukru/syropu.

 

Problem polega na tym że masz kartkę z piwem 12 plato. Jak wybijasz warkę to musisz ją gdzieś wpisać. Można oczywiście kombinować z zanikiem, ale w razie kontroli poziomy piwa w zbiornikach i piwa gotowego nie będą się zgadzać i będzie problem.

 

Ogółem trzeba by się dogadać z UC, bo jak się tego nie zrobi to jak się to wyda będą uważali że człowiek kradnie. Po prostu nasze prawo nie jest dostosowane do czegoś takiego, bo po co miało być.

 

Poza tym powiedzmy sobie szczerze - refermentacja w butelkach w browarze nie jest łatwa.

 

No tak, ale piwa bywają dosładzane powiedzmy miodem. Czy od wrostu ekstraktu po fermentacji nie płaci się akzcyzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
To ciekawe, bo z drugiej strony fermentacja pod ciśnieniem daje podobno "czystsze" piwa i można fermentować lagery w temperaturach pokojowych.

Zgadza sie, czym wyzsze fermentory, tym mniej estrow, ale moim zdaniem to o tym mozna zaczac mowic od kilku metrow wysokosci zbiornika.

 

Sent from my GT-I5700 using Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie ciśnienia panują w takich fermentorach ?

może dałoby się wykorzystać w tym celu kega (np. cornellius), gdzie zawór bezpieczeństwa regulowałby poziom co2?

Tylko zlewać do butelek należałoby chyba też pod ciśnieniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ciśnienie nagazowanego piwa. Czyli ok 6-10 PSI. Po prostu dają się piwu nagazować już podczas fermentacji burzliwej. Sam bym coś takiego zrobił gdybym znalazł odpowiedni zawór na cornelius.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie masz w pokrywkach tych zaworków ?

 

Rozważałem nawet dorobienie takiego zaworku przy fittingu do dużego kega. W sumie można taki zaworek zrobić samemu. I dorobić do tego od razu system do przelewania piwa do butelek pod ciśnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.homebrewt...ed_fermentation

Ja raczej myślałem żeby fermentować i serwować z tych samych kegów.

 

Admin/ mods: czy można by ten ten temat rozdzielić i dołączyć tu?

 

edit elroy: wydzielone (prosiłbym o raportowanie postów, żeby nie przegapić)

Edytowane przez elroy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie podesłanej przez Crosisa w tym wątku http://www.piwo.org/topic/6790-o-drozdzach-stresie-i-dmsie/ czytałem pracę, która stwierdza że podwyższenie ciśnienia jest stresem dla drożdży, i może wyprodukują one mniej estrów, ale za to więcej fuzli. Niestety, nie pamiętam by było tam coś więcej, Spotkaliście się z takimi opiniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dzień dobry. Temat juz chyba wygasł ale może jeszcze ktoś tu zagląda. Nie wiem czy temat fermentacji pod ciśnieniem został przeniesiony bo link jest nieaktywny a nigdzie nie mogę go znaleźć. Mam kilka kegów i myślałem o nagazowaniu piwa w trakcie fermentacji. Czy ktoś z Was już to robił? Jedyna wzmianka jaką znalazłem w polskim internecie mówiła, że jest to niestosowana i niepolecana metoda. Więcej nie znalazłem a może źle szukałem. Na stronach z za ocenu znalazlem to:

 

http://www.homebrewtalk.com/showthread.php?t=44344

 

http://www.biabrewer.info/viewtopic.php?f=37&t=1933

 

Dopiero zaczynam przygodę z piwem domowym i mam na nie bardzo mało czasu.  Chciałbym wiedzieć czy nagazowywanie piwa w kegach podczas fermentacji ma sens. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.