Skocz do zawartości

Pomoc w sprawie Ośrodka Profilaktyki Niepowodzeń w Poznaniu


2artur2

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Piwowarzy,

Proszę Was o wypełnienie ankiety, a właściwie tylko kliknięcie w odpowiedź NIE :

 

http://szpak.ankietka.pl/

 

W Poznaniu może zostać zlikwidowany ważny Ośrodek Pomocy dla uczniów "Ośrodek Profilaktyki Niepowodzeń Szkolnych", nazywany również "Szpak". Jestem jedną z osób zaangażowanych w to, aby Ośrodek nadal funkcjonował. Wiem, że zawsze piwowarzy są chętni do pomocy i dlatego proszę o chwilę uwagi dla ankiety. Im więcej osób wybierających "NIE" tym lepiej !

Tutaj dla zainteresowanych link do artykułu opisującego problem

 

Serdecznie dziękuję !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W artykule jest napisane, że koszty ośrodka wynoszą 300-400 tys. Czyli rozumiem, że rzeczywisty koszt to ok. 1/2 miliona rocznie.

Załóżmy optymistycznie, że uda się im pomóc efektywnie 50 dzieciom rocznie. Wychodzi po 10 tys na głowę. Taniej by wyszło każdemu z nich wynająć personalnego korepetytora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coder, spokojnie, nie szukaj tu drugiego dna, bo go nie ma. Wydaje mi się, że ten koszt podany w GW jest nieco zawyżony, ale sprawdzę już niedługo. Ten Ośrodek to nie ludzie, którzy pomagają tylko odrabiać lekcje uczniom, to wykwalifikowani pedagodzy, którzy odwalają kawał dobrej roboty i nie zbijają na tym kokosów. Wiem bo przez kilka lat byłem tam częstym gościem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W artykule jest napisane, że koszty ośrodka wynoszą 300-400 tys. Czyli rozumiem, że rzeczywisty koszt to ok. 1/2 miliona rocznie.

Załóżmy optymistycznie, że uda się im pomóc efektywnie 50 dzieciom rocznie. Wychodzi po 10 tys na głowę. Taniej by wyszło każdemu z nich wynająć personalnego korepetytora.

Starych ludzi też nie będziesz leczyć po taniej będzie jeśli umrą?

Hospicja tez pozamykać?

Za 10 tyś rocznie, na ile godzin?

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starych ludzi też nie będziesz leczyć po taniej będzie jeśli umrą?

Hospicja tez pozamykać?

 

Myślę, że masz problem z czytaniem ze zrozumieniem. Wg logiki codera hospicja można zamknąć jesli zamiast ich utrzymania taniej było by wynająć każdemu "staremu" mieszkanie i prywatną opiekę medyczną i społeczną. Ale pewnie ty też to rozumiesz, tylko kolejny raz wszczynasz niepotrzebną dyskusje.

Edytowane przez slotish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starych ludzi też nie będziesz leczyć po taniej będzie jeśli umrą?

Hospicja tez pozamykać?

W czasach dzisiejszych oszczędności i redukowania etatów, pozostaje nam tylko czekać kiedy miłościwie nam rządząca ekipa zabierze się i za to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieni się ekipa i będzie OK?

ps.ostatnia moja wypowiedź w tym temacie

Myślę, że będzie podobnie. Tak już jest i nie mamy na to wielkiego wpływu. Wybory się nie liczą, bo po wyborach każdy może być zdziwiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że będzie podobnie. Tak już jest i nie mamy na to wielkiego wpływu. Wybory się nie liczą, bo po wyborach każdy może być zdziwiony.

Jakie wybory?

Teraz nie ma wyborów. Teraz głosy liczy prywatna firma zarejestrowana w Kolumbii. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że masz problem z czytaniem ze zrozumieniem. Wg logiki codera hospicja można zamknąć jesli zamiast ich utrzymania taniej było by wynająć każdemu "staremu" mieszkanie i prywatną opiekę medyczną i społeczną. Ale pewnie ty też to rozumiesz, tylko kolejny raz wszczynasz niepotrzebną dyskusje.

Oczywiście, że byłoby taniej. Tak jak byłoby taniej, gdyby każdy wziął pieniądze, które płaci na ZUS i zrobił z nimi co chce, gdyby płacił OC, gdy sam chce i zamiast płacić 40% podatków, płacił 5%, a za resztę sam opłacił szkołę dla dzieci, szpital itd.

Ale to nie w socjalizmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli wyjaśnienia. Roczny koszt to 440tys. Ośrodek zapewnia rocznie 8000 godzin pracy dla dziecka i środowiska w którym przebywa. Ośrodek jako jeden z celów ma za zadanie działać w systemie dziecko-rodzic-nauczyciel. Niestety, najlepsze korepetycje tego nie załatwią.

Chciałbym jednocześnie uniknąć mnożenia, dzielenia, i innych działań na tych dwóch liczbach...

Dziękuję za zaangażowanie. Walczymy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W artykule jest napisane, że koszty ośrodka wynoszą 300-400 tys. Czyli rozumiem, że rzeczywisty koszt to ok. 1/2 miliona rocznie.

Załóżmy optymistycznie, że uda się im pomóc efektywnie 50 dzieciom rocznie. Wychodzi po 10 tys na głowę. Taniej by wyszło każdemu z nich wynająć personalnego korepetytora.

Czyli koszt rzeczywisty na 1 dziecko wynosi 833zł miesięcznie. Na ile godzin przyjdzie ten personalny korepetytor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.