Skocz do zawartości

Korzeń lukrecji


bubuś

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem w kilku źródłach, że korzeń lukrecji dodają do portera okocimskiego i portera żywieckiego.

Warząc własnego portera według okocimskiej reptury dodałem na 25l piwa 50g startego korzenia. W gotowym piwie zostawia on słodkawy posmak świetnie uzupełniający goryczkę i "paloność" ciemnych słodów. Ale to tylko moje zdanie. I mój gust ;) Lukrecjowych aromatów - brak.

Edytowane przez Porter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem w kilku źródłach, że korzeń lukrecji dodają do portera okocimskiego i portera żywieckiego.

Warząc własnego portera według okocimskiej reptury dodałem na 25l piwa 50g startego korzenia. W gotowym piwie zostawia on słodkawy posmak świetnie uzupełniający goryczkę i "paloność" ciemnych słodów. Ale to tylko moje zdanie. I mój gust ;) Lukrecjowych aromatów - brak.

 

Właśnie myślałem użyć 50gr/26l , ale do wzbogacenia smaku dodam jeszcze z 5 lukrecjowych ślimaków.

Dzięka za szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zamierzam dodać wywar z korzenia lukrecji (50g/25l) przy rozlewie. Chyba nie ma tam żadnych cukrów, które by zasmakowały drożdżom?

Edytowane przez Porter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam dodać wywar z korzenia lukrecji (50g/25l) przy rozlewie. Chyba nie ma tam żadnych cukrów, które by zasmakowały drożdżom?

Nie jestem pewien , ale z tego co czytałem słodycz pochodzi z jakiegoś białka.

Ja jeszcze porterka nie uwarzyłem :( , ale to kwestia tego miesiąca. Muszę nabyć odpowiednie drożdże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wczoraj przelałem na cichą portera bałtyckiego warzonego z 50gr korzenia lukrecji , lukrecjowe ślimaki sobie odpuściłem ( i bardzo dobrze )

Piwo ma lekki posmak lukrecji i delikatną słodycz , jak dla mnie to bomba :okey:

Edytowane przez bubuś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Lukrecja jest składnikiem często wymienianym jeśli chodzi o ale różnej maści i o porter angielski. Składnik ciekawy, ale poprzez dłuższe leżakowanie porteru można tę nutę wydobyć bez uciekania się do jego dodawania. Późniejsi badacze piw typu porter, jak np. Tizard stwierdzają, że nawet jeśli gdzieś pokutowało przeświadczenie, że lukrecja ma być w porterze, to najwięksi producenci wcale jej nie dodawali i podobnie jak inne składniki (kora kwassji, pieprz kajeński, czy amonek) była li tylko urban legend, taką samą jak woda z Tamizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 11 miesięcy temu...

Wiem jedno, lukrecja jest ohydna w smaku :D

 

Nie mylcie "lukrecji", którą można znaleźć w produktach haribo, z korzeniem lukrecji. Osobiście nie znoszę tego czarnego czegoś z haribo. Sam się bardzo zdziwiłem, kiedy robiłem absynt, gdzie dodaje się sporo korzenia lukrecji, okazało się, że jest to jasny korzeń, a w smaku jest bardzo słodki i przyjemny. Do kupienia w sklepach zielarskich lub w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.