Skocz do zawartości

Piwo wydaje się być zbyt gorzkie


Camel

Rekomendowane odpowiedzi

We wtorek ( sześć dni temu) zabrałem się za moje pierwsze piwo z brewkitu(Coopers English Bitter). Dziś stwierdziłem, że najwyższa pora na pomiar cukru. Wyszło między 2 a 3 Blg. Wziąłem na spróbowanie, jednak w smaku wydaje mi się ono nienaturalnie gorzkie, nie dałbym rady go ciągle pić i przede wszystkim nie sprawiałoby mi to przyjemności. Czytałem, że nadmierna goryczka w piwie może być wywołana zbyt małą ilością dodanej wody, jednak dałem 20L, tak jak w przepisie. I teraz mam pare pytań:

 

1. Czy to jest normalne i czy smak sam z czasem się zmieni.(Piwo ma 2,5 Blg, ale piana całkowicie nie opadła jeszcze na dno, a z rurki wydobywa się około raz na 1-2 minuty CO2, z czego wniosek, że fermentacja trwa i smak może się zmieniać).

 

2. Czy w celu zmniejszenia goryczki, można do brzeczki dolać kilka litrów przegotowanej wody. Czy raczej nie bo piwo będzie zbyt rozwodnione/bezsmakowe.

 

3.Czytałem, że zbyt gorzkie piwo może być oznaką infekcji. Piwo pachnie jak dla mnie normalnie, nie czuć acetonu. Przesyłam jego zdjęcie:

sdc19783.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Jak Coś to mogę podesłać więcej zdjęć.

Edytowane przez Camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przelewać na cichą? Czytałem na forum, że można dodać laktozy, opłaca się?

 

Nie kombinuj bo zrobisz to piwo niepijalnym - rozlej, nie poprawiaj, najwyżej rozdasz znajomym.

Jeśli blg stoi na tym poziomie kilka dni, wyklarowalo się, możesz cichą pominąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bishop's finger nie jest mocno goryczkowy. Sprobowalbys Old Speckled Hen - ten jest bardziej typowy bitter (ESB gwoli scislosci) i mocniejsza ma goryczke. Moze sie przekonasz i nawet polubisz ten styl i kto wie nastepne uwarzysz IPA ;)

Probowalem kiedys mojej IPA, ktora byla mocno gorzka (>60IBU) w trakcie przelewania i mało mi gęby nie wykrecilo. Po miesiacy w butelkach byla przyjemnie gorzka, zachwycajaca - ale nie kazdemu odpowiadal ten smak. Moja lepsza polowa twierdzi ze od tego piwa wyrastaja wlosy na jezyku i wypadaja te na glowie :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.