Skocz do zawartości

zakażenia piwa


boogies

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Fajnie byłoby gdyby powstał dział (lub dedykowany wpis w wiki), w którym opisane byłyby zakażenia jakie mogą się wdać do piwa wraz ze zdjęciami i informacją czy sprawa jest beznadziejna, czy można sobie z nią jakoś radzić.

 

Just a thought. :)

 

Pozdrawiam

Krystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To załóż taki temat. Przecież nie ma takiego ograniczenia.

 

Dzięki za radę. Z chęcią bym założył, tylko... brak mi doświadczenia. Na razie w moim grodziszu na cichej pojawiły się jakieś podejrzane białe paprochy, ale w smaku są nie wyczuwalne. To pierwsze doświadczenie jakie mam z możliwymi zakażeniami. A ponieważ ludzie ciągle przerzucają się pytaniami - czy to już zakażenie - pomyślałem, żeby zaproponować stworzenie takiego tematu bardziej światłym w tym temacie. Do tego jaki mi się zresztą służył ten wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dział...nie wiem, temat wystarczy. W końcu i tak to czy infekcja skończy się kanałem czy też, od biedy się jednak to piwo wypije jest uzależnione raczej od jego smaku, a nie błony czy innych wizualnych efektów na powierzchni, a smaku na forum nie wrzucisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie byłoby gdyby powstał dział (lub dedykowany wpis w wiki), w którym opisane byłyby zakażenia jakie mogą się wdać do piwa wraz ze zdjęciami i informacją czy sprawa jest beznadziejna, czy można sobie z nią jakoś radzić.

 

Niespecjalnie jest sens, bo infekcji może być w ogólności klikanaście albo i więcej, a często występują po kilka naraz i dają różne objawy, rozpoznać je można tylko posiewami a i to nie zawsze.

 

Każda infekcja szkodzi piwu poważnie, a to czy będzie pijalne czy nie można ocenić smakiem, ten sam mikrob może narobić wielkich szkód albo prawie żadnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Wylej, co się będziesz denerwował. Na pocieszenie weź jakieś dobre piwko z piwnicy i w weekend zatrzyj następne. Chyba że masz aparaturę, to możesz poddać termicznemu uszlachetnieniu.

 

Inne rozwiązanie, o ile nie jest mocno kwaśne, to wlać do kega, dodać syropu/soku i szybko wypić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i odkryłem przyczynę zakażenia.3 warki drożdże pobrane jedna od drugiej.Najlepsze,że te prosto z paczki były pierwsze.

Może się zdarzyć aby w paczce były skażone drożdże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.