Jump to content
boogies

zakażenia piwa

Recommended Posts

Witam,

Fajnie byłoby gdyby powstał dział (lub dedykowany wpis w wiki), w którym opisane byłyby zakażenia jakie mogą się wdać do piwa wraz ze zdjęciami i informacją czy sprawa jest beznadziejna, czy można sobie z nią jakoś radzić.

Just a thought. :)

Pozdrawiam

Krystian

To załóż taki temat. Przecież nie ma takiego ograniczenia.

Dzięki za radę. Z chęcią bym założył, tylko... brak mi doświadczenia. Na razie w moim grodziszu na cichej pojawiły się jakieś podejrzane białe paprochy, ale w smaku są nie wyczuwalne. To pierwsze doświadczenie jakie mam z możliwymi zakażeniami. A ponieważ ludzie ciągle przerzucają się pytaniami - czy to już zakażenie - pomyślałem, żeby zaproponować stworzenie takiego tematu bardziej światłym w tym temacie. Do tego jaki mi się zresztą służył ten wątek.

Czy dział...nie wiem, temat wystarczy. W końcu i tak to czy infekcja skończy się kanałem czy też, od biedy się jednak to piwo wypije jest uzależnione raczej od jego smaku, a nie błony czy innych wizualnych efektów na powierzchni, a smaku na forum nie wrzucisz.

Fajnie byłoby gdyby powstał dział (lub dedykowany wpis w wiki), w którym opisane byłyby zakażenia jakie mogą się wdać do piwa wraz ze zdjęciami i informacją czy sprawa jest beznadziejna, czy można sobie z nią jakoś radzić.

Niespecjalnie jest sens, bo infekcji może być w ogólności klikanaście albo i więcej, a często występują po kilka naraz i dają różne objawy, rozpoznać je można tylko posiewami a i to nie zawsze.

Każda infekcja szkodzi piwu poważnie, a to czy będzie pijalne czy nie można ocenić smakiem, ten sam mikrob może narobić wielkich szkód albo prawie żadnych

Co zrobić ze skwaśniałą lekko brzeczką po burzliwej? Da się (oprócz bimbru )coś z tego zrobić ,jakoś podratować?

Zgadzam się z tobą ,ale to jednak ma trochę ekstremalny smak.

Wylej, co się będziesz denerwował. Na pocieszenie weź jakieś dobre piwko z piwnicy i w weekend zatrzyj następne. Chyba że masz aparaturę, to możesz poddać termicznemu uszlachetnieniu.

Inne rozwiązanie, o ile nie jest mocno kwaśne, to wlać do kega, dodać syropu/soku i szybko wypić.

Raczej pójdzie do aparatury do ojca.

No i odkryłem przyczynę zakażenia.3 warki drożdże pobrane jedna od drugiej.Najlepsze,że te prosto z paczki były pierwsze.

Może się zdarzyć aby w paczce były skażone drożdże?