Skocz do zawartości

Szczerze o Brackim Grand Championie


Agatka Kameratka

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłam dziś (przepraszam wczoraj) Grand Championa z Biofilia 2011. Zdawałam sobie sprawę, że z pewnością będzie to inne piwo niż to, które wygrało konkurs. Zastanawiało mnie tylko czy będzie całkowicie inne, czy może będzie zbliżone do pierwowzoru. Kupiła, schłodziłam i wypiłam … straszliwie zaskoczona smakiem!

Teraz przechodząc do sedna, mam pytanie, kierowane szczególnie do osób, które sędziowały w konkursie bądź z innego źródła znały smak pierwowzoru. Pytanie brzmi – Jak bardzo pierwowzór różni się od produktu sprzedawanego w sklepach? Różnica ta jest zapewne na niekorzyść produktu sklepowego, ale jak bardzo „na niekorzyść”?

Edytowane przez Agatka Kameratka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piłam wprawdzie oryginału, ale piłam GCh2011 dwa razy. Pierwszy raz gdy dostałam go w prezencie od GŻ - był dobry, napisałam o nim dobre słowa na moim blogu. Potem kupiłam w Almie w Krakowie dla mojej Mamy, żeby spróbowała, bo ona lubi takie lekkie piwka. I to była masakra. Sam diacetyl.

Mamie nie smakowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to była masakra. Sam diacetyl.

 

No właśnie,

Wprawdzie nie potrafię tak fachowo opisać smaku jak ty

Więc moje odczucie jest takie że to piwko było … odrażające

Edytowane przez Agatka Kameratka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezsens pytania jest taki, że każde piwo niefiltrowane a filtrowane będzie się różnić od siebie i to bardzo.

 

Nie przesadzaj, wymyślasz już niestworzone historie. Napewno to piwo nie jest odrażające.

Edytowane przez jacer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wskaż „bezsens” tego pytania, a najlepiej napisz coś na temat (jeśli masz cos do napisania w tym temacie).

"Bezsensem" jest porównywanie piwa domowego i przemysłowego (nie mylić z rzemieślniczym), nawet uwarzonego na takiej samej recepturze. Kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Bezsensem" jest porównywanie piwa domowego i przemysłowego (nie mylić z rzemieślniczym), nawet uwarzonego na takiej samej recepturze. Kropka.

 

Nie no spokojnie Panowie. Porównywać zawsze można. Naiwnością jest jedynie oczekiwanie, że będą identyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no spokojnie Panowie. Porównywać zawsze można. Naiwnością jest jedynie oczekiwanie, że będą identyczne.

 

I o to chodzi!

Oczywiste jest dla mnie, że będą inne

ale zadziwiający była dla mnie fakt, że to w sklepie jest okropne

a przecież oryginał musiał być wyśmienity

i teraz dochodzimy do sedna sprawy, która odpowiednio ująć może m.in. kopyr

jak uważasz czy spadek walorów smakowych jest ogromny czy niewielki (skale sam sobie możesz wybrać)

dopuszczam również odpowiedz „jest to całkowicie inne piwo niemające nic wspólnego z pierwowzorem”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że to piwo nie jest okropne. Od tego trzeba zacząć. Wypiłem prawie cały karton i żadnego okropieństwa nie znalazłem. To, że tobie nie smakuje nie znaczy, że jest okropne.

 

Całkowicie się z Tobą zgadzam

Mnie nie smakuje i nic to nie znaczy

Tobie smakuje i również nic to nie znaczy

 

Ziutek z mojej wsi uwielbia Harnasia i dla mnie też jest to bez znaczenia

Tylko że nie o to chodzi

Edytowane przez Agatka Kameratka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i teraz dochodzimy do sedna sprawy, która odpowiednio ująć może m.in. kopyr

jak uważasz czy spadek walorów smakowych jest ogromny czy niewielki (skale sam sobie możesz wybrać)

dopuszczam również odpowiedz „jest to całkowicie inne piwo niemające nic wspólnego z pierwowzorem”

 

Moim zdaniem piwo jest zadziwiająco dobre jak na ten styl. To jest trudne piwo do wykonania, bo jest delikatne i przyznać trzeba nieco nijakie. Więcej moich odczuć możesz przeczytać tutaj.

 

Jeśli napisałabyś w czym przejawia się "okropność" BGCh to możemy o tym podyskutować. Mnie to piwo smakowało, uważam że jest stylowe i jestem zaskoczony, że tak dobrze im to wyszło w Cieszynie. Natomiast prawda jest też tak, że to nie jest piwo rzucające na kolana, bo IMO ten styl na kolana rzucić nie może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem piwo jest zadziwiająco dobre jak na ten styl. To jest trudne piwo do wykonania, bo jest delikatne i przyznać trzeba nieco nijakie. Więcej moich odczuć możesz przeczytać tutaj.

 

Jeśli napisałabyś w czym przejawia się "okropność" BGCh to możemy o tym podyskutować. Mnie to piwo smakowało, uważam że jest stylowe i jestem zaskoczony, że tak dobrze im to wyszło w Cieszynie. Natomiast prawda jest też tak, że to nie jest piwo rzucające na kolana, bo IMO ten styl na kolana rzucić nie może.

 

Nie wiem Kopyr ile BGCh wypiłeś, a konkretnie z ilu partii. Dla mnie jedna butelka była bardzo dobra, ale już druga, z innego źródła, pita ok. 3 tygodnie później, była koszmarna. Cała delikatność przykryta masłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Kopyr ile BGCh wypiłeś, a konkretnie z ilu partii. Dla mnie jedna butelka była bardzo dobra, ale już druga, z innego źródła, pita ok. 3 tygodnie później, była koszmarna. Cała delikatność przykryta masłem.

 

Ja mam butelki kupione w tym samym czasie, podczas premiery, i faktycznie między butelkami czuję dużą różnicę. O ile w pierwszej dwuacetyl był lekko zaznaczony, o tyle w drugiej pitej w nowym roku był on bardzo mocno wyczuwalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Kopyr ile BGCh wypiłeś, a konkretnie z ilu partii. Dla mnie jedna butelka była bardzo dobra, ale już druga, z innego źródła, pita ok. 3 tygodnie później, była koszmarna. Cała delikatność przykryta masłem.

 

Ja mam tylko jedną partię, tę która dotarła do mojego sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

To może dorzucę dwa słowa. Celowo nie pisałem o GC 2011 żeby nie być posadzony o nadmierne krytykanctwo. Jednak kilku osobom pisałem na GG co sądzę o tym wyrobie.

W moim odczuciu to piwo ma dramatycznie zły aromat, identyczny jak w piwach z połczyna które kupowałem za 96 gr w netto jak potrzebowałem butelek i taniego piwa. GC2011 Kupiłem 6 butelek z czego dwie umordowałem a cztery dałem koledze na urodziny.

To jest moja subiektywna ocena.

Edytowane przez bielok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy kto co lubi mi smakuje, ale ja po prostu lubię diacetyl w piwie, być może dlatego że przypomina mi smak piw z przed 20lat z niewielkich lokalnych polskich browarów typu Krotoszyn - co jacer nazywa "Zemstą Krotoszyna" :) Opat ze swoim diacetylem też jest dla mnie piwem wybornym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam dziś Grand Championa z Biofilia 2011. Zdawałam sobie sprawę, że z pewnością będzie to inne piwo niż to, które wygrało konkurs. Zastanawiało mnie tylko czy będzie całkowicie inne, czy może będzie zbliżone do pierwowzoru. Kupiła, schłodziłam i wypiłam … straszliwie zaskoczona smakiem!

Teraz przechodząc do sedna, mam pytanie, kierowane szczególnie do osób, które sędziowały w konkursie bądź z innego źródła znały smak pierwowzoru. Pytanie brzmi – Jak bardzo pierwowzór różni się od produktu sprzedawanego w sklepach? Różnica ta jest zapewne na niekorzyść produktu sklepowego, ale jak bardzo „na niekorzyść”?

Fuj, fuj, nieładnie, nieładnie.

To mi wygląda na trollowy temat i jego autor na typowego trolla.

Gdyby "Agatka Kameratka" była piwowarem domowym na forum od jakiegoś czasu i gdyby ten post nie był jej (jego?) pierwszym postem i jedynym tematem, to bym pomyślał że jest to uczciwa dyskusja na popularny temat typu "różnice smaku w piwach domowych i komercyjnych". Jednak ponieważ "Agatka Kameratka" właśnie pojawił(a?) się na forum, nie jest nawet piwowarem domowym, to jest jego jedyny temat, wygląda mi to na wielkie, brudne, świńskie trolling. Po prostu typowy troll.

Proszę nie karmić trollów!

 

feed_troll.jpg

 

Proponuję zamknąć trollowski temat i zbanować trolla.

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższa wypowiedz jest obraźliwa.

Jej autor nie będzie decydował o tym czy jestem piwowarką czy też nie, ani nie będzie decydował, kiedy i w jakich tematach mam się wypowiadać. Będę się udzielała w Internecie tylko wtedy, kiedy będę tego chciała i na tematy, w których chce się wypowiedzieć. Mam nadzieje że to mój pierwszy i ostatni wpis tego typu i apeluje do admina o usunięcie niniejszego oraz powyższego posta gdyż nie są one na temat i nie chce kierować rozmowy na tak żałosny poziom wyzywania się od „trolli”.

 

mając nadzieje na usuniecie niniejszego niemerytorycznego posta

pod spodem pisze już na temat

Edytowane przez Agatka Kameratka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

identyczny jak w piwach z połczyna które kupowałem za 96 gr w netto jak potrzebowałem butelek i taniego piwa.

 

Do tej pory unikałam skojarzenia, które mi sie nasunęło, czyli porównania tego piwa z piwami z niskiej półki. Ale skoro nie jestem pierwsza to przyznaje, że też mam takie odczucie.

By je zweryfikować, otworzyłam i oczywiście wypiłam jeszcze jedną butelkę

Jednak nie zostałam nawrócona

Spróbuje jeszcze jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....otworzyłam i oczywiście wypiłam jeszcze jedną butelkę

Jednak nie zostałam nawrócona

Spróbuje jeszcze jutro.

 

Nic tylko pozazdrościć. Piszę to bez jakiejkolwiek ironii, a jedynie z nieukrywaną zazdrością. Też chciałbym rozpocząć dzień od zakupów jakiegoś nowego dla mnie piwa (już nawet nie musiałby być to Champion). Jeszcze przed 8 machnąć flaszeczkę w domowym zaciszu - podyskutować o jego walorach na forum, a dla weryfikacji własnych odczuć, powtórzyć badanie około 16.

 

Co do tematu rozmowy - żeby nie było zupełnie OT. Smakowało choć dla mnie za delikatne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.