Skocz do zawartości

Witam z Wrocławia jak i z Opola zarazem


sajgon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Piwowarstwem zaraziłem się już jakiś czas temu, będzie już chyba z rok. Właściwie nie tylko ja, jak również i tato, powoli staje się to wspólną pasją. Zaczęliśmy przypadkowo od kupienia książki o domowym wyrobie wina gdzie jeden z ostatnich rozdziałów był poświęcony piwu. Spróbowaliśmy najpierw od piwa z puszki, ale kopa do działania dał dopiero pokaz warzenia w "Czeskim Raju" no i oczywiście degustacja :). Od tego momentu już nie było zmiłuj się, szybka inwestycja w sprzęt i zaczęliśmy zacierać.

Obecnie już jesteśmy po 12 warkach, a w przyszły weekend kolejna się szykuje. Bywało różnie z piwem jedno z pierwszych poszło nawet jako przynęta na ślimaki, ale już trochę okrzepliśmy i wyniki raczej nas satysfakcjonują. Do tej pory z forum głównie korzystałem jako ze źródła informacji, może nareszcie zacznę się sam udzielać. Wiadomo najtrudniej napisać tego pierwszy post. Poza tym im dalej w las tym więcej pytań rodzi się odnośnie warzenia.

Pozdrawiam

Maciek

Edytowane przez sajgon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Tu nowy member albo jak kto woli - członek:) z Wrocławia a raczej już z pod Wrocławia

Pierwszą warkę uważałem jakieś 5 lat temu z tzw. puszki, był to gotowy zestaw z browamatora (już takich nie ma)- ekstrakt niesłodowany więc osobno dodawałem granulaty. Wtedy był to dla mnie ogromny wyczyn. Od tamtej pory była cisza dopiero w roku 2011 zacząłem nieśmiało. Najpierw 4 warki z puszki aż wkońcu zdecydowałem się na inwestycję w sprzęt i spróbowałem zacierania. Najpierw gotowe zestawy nieśrutowane a teraz już tam sobie sam coś wymyślam. W sumie już prześrutowałem ponad 50kg słodu nie licząc gotowych zestawów(niestety nie prowadzę dziennika i nie wiem ile z tego warek wyszło), jednak w dalszym ciągu uważam się za początkującego piwowara. Przeważnie ważę piwa górnej fermentacji ale teraz z uwagi na temperaturę pokusiłem się o kilka warek z dolnej fementacji.

Przy okazji mam pytanie - czy wiek ktoś może gdzie można kupić słód w okolicach Wrocławia. Byłem ostatnio w Strzegomiu ale laska mi powiedziała, że pilzneńskiego to oni nie produkują tylko same kolorowe?? Dziękuję z góry za info.

Jeśli pytanie było niestosowne to przepraszam ale jestem początkującym członkiem:)

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.