Skocz do zawartości

Dark Ale + jaki ekstrakt słodowy?


chackman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowym użytkownikiem forum.

 

Niedawno przyrządziłem piwo z puchy, Coopers Lager- dostałem cały zestaw jako prezent. Jestem zadowolony ze smaku mojego piwa, jest całkiem udane. Robiłem je na glukozie.

 

Jako następny cel obrałem sobie Coopers Dark Ale. Tym razem jednak zamiast cukru (sacharoza lub glukoza) chcę dodać ekstrakt słodu z puszki. I tu kilka pytań: który słód (ciemny, czy jasny) bardziej się nadaje do brewkitu Dark Ale od Coopersa, a także czy widzicie różnicę w płynnych ekstraktach słodowych Coopersa i Wes? Jeśli tak, to który wybrać? Jakie skutki będzie miało dodanie jasnego lub ciemnego ekstraktu do brewkita ciemnego? W pewnym temacie co prawda ktoś napisał parę zdań, że można dodawać ekstrakt jasny, ale mimo wszystko chcę dowiedzieć się dokładnie.

 

Może ktoś już przygotowywał Dark Ale nie z cukrem a z jakimś ekstraktem?

 

Dziękuję z góry za pomoc.

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś o tym niedawno dyskutowaliśmy w piaskownicy. Ogólnie: producent sugeruje cukier, więc przygotowuje kolor pod cukier. Jeżeli dodasz jakikolwiek ekstrakt, to będzie ciemniej, niż założył producent. Smakowo na pewno smaczniej z ekstraktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mieszałem tę puszkę (Dark Ale) z ciemnym ekstraktem Coopersa - dokładnie Coopers Malt Extract Dark (1,5kg). Piwo było ciemnobrązowe, pod światło przejrzyste. Miałem ten sam plan, co Ty - przekonać się, jak wyjdzie piwo z puszki z dodatkiem ekstraktu, zamiast cukru.

 

Jeśli mam być szczery, to nie zauważyłem jakiejś ogromnej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pisałem o tym tu: http://www.piwo.org/...dpost__p__37297

zastosować powinieneś ekstrakt Jasny (Light) lub Extra Jasny (Extra Light). Puszka brew-kita jest już odpowiednio "zabarwiona" pod piwo jakie masz uzyskać.

Piwo będzie ciemniejsze (jak dasz ciemny ekstrakt) i może też dostać posmaków od ciemnych słodów - i zamiast Ale wyjdzie Porter.

Ze względu na koszty polecam WES (syropy Coopersa są jaśniejsze ale droższe).

Możesz też zastosować jasny ekstrakt suchy lub mieszankę z glukozą (500g ekstraktu + 500/700g glukozy).

Piwo będzie też dobre a w kieszeni więcej pieniążków zostanie.

Edytowane przez coelian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

chciałbym odkopać temat celem kilku wyjaśnień. Właśnie nastawiłem do fermentacji tego Dark Ale Coopersa (1,7 kg) + WES jasny (1,7 kg). Myślałem, że gdy dodam 3 litry (gorącej wody) + 19,5 litra (wody zimnej), co daje w sumie 22,5 litra, to osiągnę takie, powiedzmy, standardowe 12 Blg. A tu ponownie klapa, bo wyszło 10. Robiłem wcześniej Lagera Coopersa i 1 kg glukozy, wyszło 9 Blg. Jednym słowem, te puchy nie są tak "bogate" w ekstrakt? Czy może nie powinienem dodawać 23 litrów wody, a jedynie około 19, bo już same puszki są pewną objętością...? Wtedy konsekwencja- zbyt gorzkie zapewne. Jaki złoty środek i czy w ogóle się przejmować? :) Moja druga pucha, jeszcze może jedna, dwie i spróbuję zacierania, gdzie sam sobie będę chmielił!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... - z dwóch puszek WES'a (pszenica i jasny) wyszło mi 8 BLG przy 20 litrach (4 litry z gara plus 16 Primavery) ... co ciekawe z tego samego zamówienia "Jasne" z dwóch puszek i tych samych proporcjach wody 13BLG przy 20 litrach.

... więc to chyba nie cukromierz.

 

....efekt jest taki, że ...... gar, słody, wkład do kadzi, termometr i chmiele już do mnie jadą :D

Edytowane przez gottri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... - z dwóch puszek WES'a (pszenica i jasny) wyszło mi 8 BLG przy 20 litrach (4 litry z gara plus 16 Primavery) ... co ciekawe z tego samego zamówienia "Jasne" z dwóch puszek i tych samych proporcjach wody 13BLG przy 20 litrach.

... więc to chyba nie cukromierz.

 

...

Jeśli waga puszek taka sama to masz coś z ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli waga puszek taka sama to masz coś z ......

 

Anteks - z całym szacunkiem i w zgrzebnym worze na kolanach przed Twoim Majestatem ... ale nie .... sprawdzane śwagra balingiem - i te same parametry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz handel@wes.pl i poproś o wyjaśnienia

ps to pierwszy taki przypadek chyba

 

nie no bez jaj :D - każdemu może zdarzyć się wadliwy produkt, nie mam pretensji tym bardziej że tak jak piszesz to znikomy procent ... problem chackmana jest jedynie jako tako zbieżny z moim, stąd moje posty ... wcześniej nie wychylałem się z tym ... hmmm "wynaturzeniem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem, te puchy nie są tak "bogate" w ekstrakt? Czy może nie powinienem dodawać 23 litrów wody, a jedynie około 19, bo już same puszki są pewną objętością...? Wtedy konsekwencja- zbyt gorzkie zapewne. Jaki złoty środek i czy w ogóle się przejmować? :)

Pucha puszce nie równa ;) Ja robie tak, że po rozpuszczeniu słodów w gorącej wodzie uzupełniam zimną wodą w fermentorze do kreski 20 litrów w fermentorze. Mierzę wtedy blg i decyduję, czy mogę pozwolić sobie na dolanie jeszcze trochę wody, żeby osiągnąć pożądaną gęstość, czy zostawić jak jest. Z reguły jest tak, że kończe własnie na 20 litrach i blg na poziomie ok 11 - 11,5. Piwko wychodzi bardziej treściwe. Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Nie chce zakładać nowego wątku więc spróbuję tutaj.

Co wyjdzie z czegoś takiego:

Cooper Lager 1,7kg + Malt Extract Dark 1,7kg? 

Wiem że powinien być jasny ale akurat nie miał ten dostawca jak zamawiałem cały zestaw a chciałem z jedną przesyłką, a nie zależy mi na jakimś czystym stylowo piwie,ale sam jestem ciekaw co z tego może wyjść w porównaniu do jakiegoś konkretnego stylu?

I czy dobrze będzie przeprowadzać burzliwą na tych drożdżach z brewkitu Coopers'a w temp.pomieszczenia ok 16-18*?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać nowego wątku więc spróbuję tutaj.

Co wyjdzie z czegoś takiego:

Cooper Lager 1,7kg + Malt Extract Dark 1,7kg? 

Wiem że powinien być jasny ale akurat nie miał ten dostawca jak zamawiałem cały zestaw a chciałem z jedną przesyłką, a nie zależy mi na jakimś czystym stylowo piwie,ale sam jestem ciekaw co z tego może wyjść w porównaniu do jakiegoś konkretnego stylu?

I czy dobrze będzie przeprowadzać burzliwą na tych drożdżach z brewkitu Coopers'a w temp.pomieszczenia ok 16-18*?

Jakiś czas temu robiłem jakąś jasną puchę Coopersa albo Muntonsa (mogło to być IPA ale głowy nie dam) i również zamówiłem ekstrakt ciemny. Wyszło takie ciemne ale (z lekką przypalaną i kawową nutką....) Dla mnie bomba. Do dzisiaj wspominam (ja i moi znajomi) to piwo z sentymentem; Moim zdaniem nie masz się czego obawiać (będziesz miał "ciemnego" lagera z przypalanymi nutami). Właśnie planuję kolejny taki miks ale z dodatkowym chmieleniem na zimno (chcę stworzyć cos na wzór ciemnego mocno chmielonego ale). Trzeba kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.