Skocz do zawartości

Ile litrów piwa uwarzyliśmy w roku 2012?


scooby_brew

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad tym co powiedział Jarek i paru innych kolegów ostrożnie podchodzących do tego wątku......

Lepiej przestańcie liczyć. Ktoś się zorientuje, ile akcyzy nie zostało zapłacone i będziemy mieli jak w Niemczech, 200 litrów rocznie za free.

 

Wydaje mi się, że jeżeli chcieli by nas opodatkować tym samym zezwolili by nam na sprzedaż naszych wyrobów.

 

i moje parę litrów:

 

styczeń

Pils niemiecki 20l

Miodowe 18l

luty

Pszenica jasna 20l

Koelsch 18l

kwiecień

California common 19l

AIPA 17l

Pszenica jasna 19l

maj

Pszenica ciemna 43l

 

i to by było 21077+174= 21251

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik mimazy dnia 09 styczeń 2012 - 13:04 napisał

Zastanawiam się nad tym co powiedział Jarek i paru innych kolegów ostrożnie podchodzących do tego wątku......

 

Użytkownik zgoda dnia 07 styczeń 2012 - 22:40 napisał

Lepiej przestańcie liczyć. Ktoś się zorientuje, ile akcyzy nie zostało zapłacone i będziemy mieli jak w Niemczech, 200 litrów rocznie za free.

 

herbi_007 napisał

Wydaje mi się, że jeżeli chcieli by nas opodatkować tym samym zezwolili by nam na sprzedaż naszych wyrobów.

i moje parę litrów:

 

Niestety, w tym kraju, decyzje/interpretacje dot. przepisów/praw, mogą się zmieniać zupełnie irracjonalnie i nieprzewidywalnie.

 

Bardzo fajny i optymistyczny wątek, ale w związku z powyższym, zastanowię się (3x) nim ponownie dopiszę swoje 'wybicie' do powyższego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze 21 000 l piwa przy wyprodukowanych w Polsce w 2011r 38 milionach litrów to jest tyle co kot napłakał... Sądzę, że więcej by kosztowała zmiana prawa i kontrole niż realne wpływy z akcyzy gdyby mieli nas opodatkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.