Skocz do zawartości

Ile litrów piwa uwarzyliśmy w roku 2012?


scooby_brew

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie3go nie wpisałem,czyli około 250l.Z tego kwasów 80l poszło na bimber.Całkiem niezły.

Po podliczeniu całego roku wyszło 1200l .Nie sadziłem ,że aż tyle.W piwnicy co prawda 520 butelek i 200l w fermentatorach ale mimo wszystko ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości przeleciałem się po stronach tego wątku i policzyłem, ile litrów uwarzyłem w tym roku (nie robię "piwowarskich zapisków"); w roku 2012 uwarzyłem w sumie 511L, czyli 1.4L/dzień albo 9.8L/ tydzień, 42.6L/miesiąc.

 

W sumie było 15 warek, z których 6 było na ~21L i 9 na ~42L (warzę na dwóch systemach, 21L i 42L). Prawie wszystkie warki to amerykańkie i angielskie ales, nie uwarzyłem żadnych lagerów ani belgijskich ales.

 

Warki robiłem średnio 1.25 razy/miesiąc. Średnio warzyłem co 3.4 tygodnie, (w miesiącu są 4.3 tygodnie).

 

To teraz napiszcie, ile z tego kwasów było ;)

 

Żadnych kwasów, żadnych zakażeń. Jak narazie przez tych 13 lat zupełne zero zakeżeń w piwie, chociasz kilkakrotnie gdy z lenistwa zostawiłem nieumyty fermentor czy kocioł po warzeniu na dworze albo w piwnicy, pleśń to zajmowała szybko, ale to tylko w nieumytych garach a nie w piwie. W/g mnie najważniejsze to trzymać fermentor zamknięty i używać świerze drożdże..... + sterylizacja, sterylizacja i jeszcze raz sterylizacja.

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

#10 Koźlak 23l

#11 Pils 20l

#12 Pils 24l

#13 Pils 21l

#14 Pils 21

#15 Marcowe 20l

#16 Marcowe 21l

#17 Pils 22l

#18 Full 22l

# 19 RIS 23l

#21 Ale 20l

#22 Pils 20l

Razem 12 warek, co daje 265 litrów piwa.

 

53250

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.