Skocz do zawartości

Ile litrów piwa uwarzyliśmy w roku 2012?


scooby_brew

Rekomendowane odpowiedzi

Lepiej przestańcie liczyć. Ktoś się zorientuje, ile akcyzy nie zostało zapłacone i będziemy mieli jak w Niemczech, 200 litrów rocznie za free.

 

Zastanawiam się nad tym co powiedział Jarek i paru innych kolegów ostrożnie podchodzących do tego wątku.

Z jednej strony z urzędami nigdy nic nie wiadomo, nie za takie głupstwa niszczono ludziom życie, może rzeczywiście warto się wstrzymać, Scooby_brew mieszka w innej rzeczywistości gdzie prawo jest prawem, a nie widzimisię urzędnika, a z drugiej strony przy tempie 10 hl na tydzień wyjdzie 500 hl rocznie, jak to się ma do przeciętnego browaru, nie mówiąc o potentatach rynku komercyjnego??

Łatwo też znaleźć w necie fora dotyczące działań jednoznacznie nielegalnych.

Nie zapominając o tym że w zabawie uczestniczą koledzy z USA czy Wysp zakanałowych...

Edytowane przez mimazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akcyza za 500 hl to licząc ekstrakt 14 (średnio tyle mniej więcej wychodzi) to bez ulg daje akcyzy 55 tysięcy po maksymalnej uldze daje prawie 40 tysięcy. Niby niedużo jak się popatrzy na wydatki państwa, ale zawsze to ze 2 pensje dla posłów więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akcyza za 500 hl to licząc ekstrakt 14 (średnio tyle mniej więcej wychodzi) to bez ulg daje akcyzy 55 tysięcy po maksymalnej uldze daje prawie 40 tysięcy. Niby niedużo jak się popatrzy na wydatki państwa, ale zawsze to ze 2 pensje dla posłów więcej.

Remont parku im Kościuszki w Radomiu (spartolony swoją drogą strasznie) kosztował 8 milionów, o czym my mówimy??

 

PS o ile byłem bardzo przeciwny rozmowom na forum na temat ewentualnej sprzedaży czy wyceny piwa domowego, to rozmowa na temat ilości legalnie wytworzonego trunku chyba nie powinna być problemem.

Edytowane przez mimazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś w tym jest, mam wrażenie że wielu urzędników patrzy na pierwsze cyfry w liczbach, nie licząc zer i np 987654 wygląda groźniej dla budżetu niż 10000000 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie jestem po raz pierwszy na forum ,waże od roku i trochę mnie o wciągło lub jak kto woli wciągneło ,na koncie od nowego roku 40l- kozlak kawowy, pszeniczne-20l ,pils -40l

to narazie tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie jestem po raz pierwszy na forum ,waże od roku i trochę mnie o wciągło lub jak kto woli wciągneło ,na koncie od nowego roku 40l- kozlak kawowy, pszeniczne-20l ,pils -40l

to narazie tyle

Na "wciągło" to by nikt nic nie powiedział, ale to "waże"... Ważenie jest raczej nudne.

Edytowane przez olo333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.