Skocz do zawartości

Gość z Izraela w Warszawie - poszukiwany piwowar - TV


Zdrój

Rekomendowane odpowiedzi

Izraelska telewizja przyśle wkrótce do Warszawy chłopaka z Tel Avivu. Poszukiwany jest gospodarz - piwowar ze Stolicy, który weźmie gościa do domu na 3 dni. W tym czasie oprócz standardowych zajęć "z gościem z zagranicy" ma być m.in. warzone piwo domowe. W programie znajdą się też zapewnie wypady do lokalnych browarów restauracyjnych.

 

Z tych 3 dni ma być zmontowany odcinek który następnie będzie pokazany w TV w Izraelu.

 

Poszukiwana jest osoba, która nie bo się występów w TV :)

 

Zainteresowanych proszę o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z nieco innej bajki (acz tylko nieco)

Ostatnio przypadkowo w rozmowie na temat alkoholi (z muzealnikiem który był na świeżo po jakiejś wystawie związanej z judaikami) padło pytanie jak się ma piwo do wymogów koszerności i jakie rytualno- technologiczne zabiegi i wymagania są potrzebne przy produkcji alkoholu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewno żadne, wystarczy kwit od jakiegoś rabina i już.

Wymogi religijne to nie polskie urzędy ;)

Ten "kwit" musi stwierdzać dopełnienie odpowiednich reguł których rabin dopilnuje i te reguły mnie właśnie interesują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te reguły to wpłacenie odpowiedniej ilości gotówki :D

 

Było o tym na browarbizie, na początku lat 90tych każdy kto chciał dostawał kwit, stąd wysyp wódek koszernych itp. Myślę, że jak uruchomisz google to znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne,pewnie ma jeszcze ten rabin dopłacić.

 

ponoć każde piwo niesmakowe i bez dodatków jest koszerne,no możne poza świętem Pesach,bo wódki zbożowej nie wolno chyba pić w tym czasie to i piwa może też..

Edytowane przez dziedzicpruski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak okresowy przegląd techniczny auta to danie w łapę... Pewnie cielęcina w śmietanie też może być koszerna na tej zasadzie.

Mówimy o 2 różnych rzeczach, ja pytam o wymogi religijne a nie o praktyki oszustwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym z wymogów jest aby na linii produkcyjnej nie pracowały kobiety. Choć znane są przypadki, że pracowały a i tak zakład miał certyfikat. Więc sam widzisz, że wszystko jest płynne.

 

Przeszukałeś sieć za pomocą googla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałeś sieć za pomocą googla?

Tak ale znajduję ogólniki

Niektóre produkty, aby były koszerne, nie mogą być wytwarzane lub sprzedawane przez nie-żydów, np. wino. Odrębną kategorią pokarmów i napojów są dopuszczone do spożywania w czasie świąt Pesach (kaszer le-Pesach); nie mogą one zawierać "chamecu". Wszystkie produkty i napoje powinny być produkowane pod nadzorem rabinatu, który sprawdza przestrzeganie tych reguł i wydaje stosowne certyfikaty.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Koszerno%C5%9B%C4%87

http://www.izrael.badacz.org/kultura/kosher.html

http://the614thcs.com/index.php?id=27,67,0,0,1,0/

http://www.the614thcs.com/40.1330.0.0.1.0.phtml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym z wymogów jest aby na linii produkcyjnej nie pracowały kobiety. Choć znane są przypadki, że pracowały a i tak zakład miał certyfikat. Więc sam widzisz, że wszystko jest płynne.

Ano znane. Jak byłem kiedyś w Izraelu na uruchomieniach sam widziałem kilka kobiet pracujących na linii w firmie produkującej soki, napoje i koncentraty owocowe.

 

Odbiegamy od tematu.

Ziemek, dawaj go do Rzeszowa :) , będzie miał blisko do Leżajska ;) .

 

Ps.

Dzięki za szybką przesyłkę, dzisiaj odebrałem od kuriera.

Edytowane przez skybert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.