Skocz do zawartości

Brown ale?


stachu68

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

To będzie moja druga warka, pierwszą był brewkit Muntons Lager.

Mając na uwadze opinie piwowarów zamiast "przepisowych" 23 litrów zrobiłem18,5l z dodatkiem 0,5kg ekstraktu słodowego i szklanki cukru (tak na wszelki wypadek aby za słabe nie wyszło :) )

Nawet niezłe chociaż czuć drożdżami.

 

Drugą, około 25 litrów zamierzam uwarzyć z zacieraniem infuzyjnym ze składników:

 

Słód pilzneński 3-5 EBC Weyermann ® - 2 kg

Słód monachijski typ I 12-17 EBC Weyermann ® - 2 kg

Słód Carared ® 40-50 EBC Weyermann ® - 1 kg

Drożdże Safbrew T-58 saszetka 11,5 g

Chmiel Marynka (PL) 9,0 % A-A --- granulat --- 30 g

Chmiel aromatyczny Lubelski (PL) 4,5 % A-A --- granulat --- 30 g

Mech irlandzki (Irish moss)

 

W piwnicy, gdzie chcę przeprowadzić fermentację temperatura raczej nie spada poniżej 17stC dlatego wybrałem drożdże górnej fermentacji 15-24 stC.

Jest nadzieja, że coś z tego wyjdzie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

człowiek zadaje pytanie żeby się czegoś nauczyć, a tu jest odpowiedź, nie ma wytłumaczenia:

 

jaki negatywny efekt spowoduje 20% zasyp carared? i jak zminimalizować "ten" efekt podczas zacierania?

mogę przecież zadać sobie trud i zacierać słód carared w osobnym garnku i dopiero chmielić razem

 

miałem nadzieję na poradę z sensem, a najwyżej będzie tak że co sobie uwarzę to wypiję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpierasz się info z Browamatora na temat zasypu carared, to spójrz też na ich zestaw Brown Ale. Najlepiej to przejrzyj wszystkie zestawy dostępne we wszystkich sklepach. Potem spójrz na konkursowe piwa na Wiki, następnie możesz przejrzeć zapiski piwowarów i jak nie znajdziesz takiego zasypu carared jak proponujesz to tym bardziej to uwarz, a potem opisz wszystko koniecznie. My też chcemy się uczyć z Tobą. Do boju!

Edytowane przez amatjas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Czerwone było, co z tego jak wdała się infekcja i poszło w kanał.

To była druga warka (pierwszą robiłem z brewkita), tak się zraziłem, że następne też robiłem z gotowców albo ekstraktów.

Dopiero przy #7 zacząłem ponowne próby z zacieraniem, z braku dużego garnka (tylko 19 litrów) na gęsto z późniejszym rozcieńczeniem i podbiciem ekstraktem. To także pierwsze piwo, z którego jestem zadowolony.

#11 już będzie w całości zacierane, garnek 30l w drodze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki zamiar, ale zwyciężyła obawa, że moja kuchenka gazowa nie da rady z zagotowaniem. Poza tym 40cm średnicy to dwa razy więcej niż rozmiar dużego palnika, za bardzo wystający gar mógłby przypalać blat szafki.

Nie posiadam odpowiedniej piwniczki, warzę w kuchni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki zamiar, ale zwyciężyła obawa, że moja kuchenka gazowa nie da rady z zagotowaniem. Poza tym 40cm średnicy to dwa razy więcej niż rozmiar dużego palnika, za bardzo wystający gar mógłby przypalać blat szafki.

Za to taki gar można postawić na dwóch palnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.