Skocz do zawartości

Namysłów wita! :-)


Lord_Leoric

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich domowych piwowarów! :)

 

Cieszę się, że w końcu wpadłem na pomysł uwarzenia własnego piwka! Hobby bardzo interesujące, uzależnia i co najważniejsze - włożony w to wysiłek jest mile nagradzany! :)

Wszystko zaczęło się od tego, że zacząłem pędzić domowe winko z winogron z własnego ogródka i w trakcie czytania literatury na ten temat natknąłem się na domowe browarnictwo. Z drugiej strony od jakiegoś czasu miałem powoli dość większości kupowanych w sklepach piw więc stwierdziłem, że czemu nie, że już czas spróbować czegoś nowego! :)

 

Obecnie zaczynam powoli próbować moją pierwszą warkę, (Pale Ale) którą uwarzyłem z zestawu słodów z BA. Muszę przyznać, że jak na pierwsze testy (po tygodniu od zakapslowania) ja i rodzina jesteśmy zachwyceni smakiem domowo uwarzonego piwa! Warkę zacząłem warzyć 3 grudnia, potem tydzień na burzliwej i dwa tygodnie na cichej. Popełniłem kilka drobnych błędów (o ile można je nazwać błędami), które z pewnością wpłynęły na smak piwa. Między innymi zapomniałem odfiltrować chmielin od reszty brzeczki zaraz po chmieleniu i wlałem wszystko do fermentatora. Druga sprawa to za mało cierpliwości miałem z hydratacją drożdży US-05 (było już późno bo ok. 3.00 nad ranem) i zamiast odczekać pełnego nawodnienia drożdży po ok 20min zabełtałem resztę łyżeczką i wlałem do brzeczki. Oraz również dobrze napowietrzyć brzeczkę - nie mieszałem, po prostu wlałem powoli z gara do wiadra i tyle. Całe szczęście jak do tej pory piwo nabiera coraz lepszego smaku i aromatu! :)

W załączniku zdjęcie pierwszego testu zaraz na koniec fermentacji burzliwej.

 

A już w przyszły piątek (tj 6.01) zabieram się za IPA (również zestaw z BA).

 

Cóż mogę jeszcze dodać...

 

...i te zapachy w domu w trakcie zacierania czy też gotowania chmielu! UWIELBIAM! :)

 

 

Jeszcze raz, witam i do napisania na forum! :)

 

Pozdrawiam,

 

Michał

 

 

PS: Pytanie do administratorów: kiedy będzie czynna galeria ze zdjęciami? Obecnie gdy na nią klikam dostaję wiadomość:

 

"[#107187] Nie posiadasz uprawnień do korzystania z tej funkcji. Jeśli nie jesteś zalogowany, możesz użyć poniższego formularza."

post-3961-0-36980800-1325528441_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.