Skocz do zawartości

Ile wejdzie piwa w fermentator 33 l?


Afghan

Rekomendowane odpowiedzi

To wszystko zależy od drożdży. S-33 wytworzyły mi na 20 l Witbierze około 1l piany. Wyeast American Ale około 3-4 l w moim 22 l AIPA. A jakbyś zrobił pszenicę na Wyeast Wiehenstephan Weizen Wyeast zaleca 30% przestrzeni fermentora na samą pianę :P

Jak będziesz robił ~20l warki to nie masz czym się martwić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Powiedzcie mi z waszych doświadczeń, ile wejdzie piwa w fermentator 33l piwa, tak żeby na burzliwej drożdże nie spacerowały po mieszkaniu?

Zależy jakie drożdże i w jakiej kondycji. Piwa dolnej fermentacji więcej, nawet 29-30 l. Górnej fermentacji to trudno powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisali przedmówcy dolniaki zachowują się spokojniej. Bavariany, pilzner lager, urquell lager czy munich lager spokojnie do 26-29 L. Właśnie na nich w tym sezonie jadę. Górniaki np. wspomniane American Ale czy drożdże pszeniczne to 22-25 L max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, Zymofermy wyłażą obojętne ile im zostawisz miejsca. Takie to szkopstwo ekspansywne. ;)

 

Ale prą na wschód czy we wszystkich kierunkach podłogi?? ;):D

 

 

Mówiąc poważnie to czasem warki 23 wyłaziły, a czasem robiłem bez problemów 28l (zawsze na górnych)

Kondycja drożdży, ich szczep oraz temp fermentacji mają wpływ. U mnie rurka fermentacyjna jest umieszczona nie na środku, tylko blisko brzegu dekla, więc podłożenie czegoś pod fermentator (z jednej strony) tak aby rurka znajdowała się w najwyższym punkcie bardzo pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra czyli przy przelewaniu na cichą to już jest piwo tak?

 

drożdże zadajesz do brzeczki, ale przy przelewaniu na cichą masz już piwo. A dzień przed przelaniem to nadal jest brzeczka czy już piwo?

 

a kiedy zarost przestaje być zarostem, a zaczyna być brodą? dobra ilustracja do marksistowskiego wykładu o przechodzeniu ilości w jakość :)

 

w logice taki proces stawiania granic nazywa się "zaostrzaniem definicji" i bez niego nie poradzilibyśmy sobie w bardzo wielu dziedzinach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.