Skocz do zawartości

Trappist High Gravity 3787 - problem


ukko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam za sobą już 10 warek ale wszystkie robione na suchych drożdżach. Postanowiłem spróbować po raz pierwszy aktywatora drożdży płynnych. Musiałem wykonać starter ponieważ planuje uwarzyć piwo o gęstości 20° Blg. Postąpiłem zgodnie z instrukcją, po 3 godzinach saszetka napuchnęła. W międzyczasie przygotowałem 1l brzeczki o gęstości 12° Blg, dolałem troszkę sterylnej wody celem wyrównania do 10 ° Blg. Schłodziłem, drożdże zadałem w temp ok 30 °C. Typowych oznak pracy drożdży nie było żadnych, ani piany ani pęcherzyków Co2.Starter stoi już prawie 48 h w temp 25 °C i nic się kompletnie nie dzieje. Nie wiem co dalej robić, wydaje mi się że drożdże jednak pracowały bo zapach jest przyjemny, estrowo-fenolowy. Czy i kiedy mogę użyć startera do fermentacji?Czy jeszcze czekać a może zmierzyć jeszcze ° Blg?Może głupie pytanie ale jeszcze nigdy nie miałem do czynienia z płynnymi drożdżami. Postępowałem jednak ściśle z instrukcjami.Nie wiem co dalej, proszę o jakieś podpowiedzi

Pozdrawiam

Edytowane przez ukko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 blg dużo, może ponowny starter?

Hmm nie wiem czy ryzykować, takie kombinacje to zawsze zwiększone ryzyko infekcji. Może pociągną przy 20° Blg?Nie mam doświadczenia w płynnych drożdżach więc nie potrafię przewidzieć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie wiem czy ryzykować, takie kombinacje to zawsze zwiększone ryzyko infekcji. Może pociągną przy 20° Blg?Nie mam doświadczenia w płynnych drożdżach więc nie potrafię przewidzieć :(

Pociągną, tylko dobrze napowietrz i będzie ok. THG to straszne żarłoki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlej płyn znad drożdży (jeżeli już osiadły na dnie) i wlej świeżej brzeczki do tego samego słoika - mniej kombinacji.

 

Osiadły, co widać na załączonym obrazku

post-2199-0-38258600-1325285313_thumb.jpg

Edytowane przez ukko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie za mało tych drożdży na 20 litrów 20 blg ? Kalkulator - program wskaże więcej.

 

Pierwszy raz namnażam drożdże i robię pierwszy raz piwo o tak wysokim Blg więc nie mam żadnego porównania. Namnażałem w 1l brzeczki (słoik na zdjęciu ma pojemność 2l)

Edytowane przez ukko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz namnażam drożdże i robię pierwszy raz piwo o tak wysokim Blg więc nie mam żadnego porównania. Namnażałem w 1l brzeczki (słoik na zdjęciu ma pojemność 2l)

 

Troszkę za mało tych drożdży - na moje (na warkę 20 blg) , zrobisz jak uważasz.

Ale można przed 20 blg , uwarzyć 20 litrów 12 blg, zebrać i wtedy 20 blg.

Tak warzą i w taki sposób mam zamiar zrobić - mam te same drożdże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem dziś rano jeszcze troche świeżej brzeczki. Drożdże pracuja, jeszcze nie opadły a tymczasem brzeczka się chłodzi i niebawem trzeba będzie zaszczepić. Czy mogę dodać starter jeszcze w trakcie "pracy" drożdży?Planuje wlać całą zawartość słoika. Na logikę wydaje się że tak ale wolę zapytać

Edytowane przez ukko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.