Skocz do zawartości

Muntons - Mexican Cerveza


neversoft

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

wczoraj na szybko nastawiłem sobie brewkita "Muntons - Mexican Cerveza" ok. godziny 20:00. Zawsze rano już wszystko fajnie reagowało jak szalone, nieważne czy brewkit czy nastaw z samych surowców. Teraz jest inaczej. Sprawdziłem dzisiaj rano i nic nie bulkało. Zobaczyłem pod pokrywę i niby jakaś piana jest ale nie strasznie dużo i miejscami.

 

Co może być nie tak? na instrukcji nie było nic o temp i przez moja nieuwagę (nie poszukałem na forum temperatury) nastaw miał 22 stopnie podczas dodawania drożdży. Dzisaij wyczytałem, ze powinien mieć od 18-20 stopni... ale nie chce mi się wierzyć, że to przez to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie wierz, że to dlatego, że masz różnicę 2 stopni ;) A tak poważnie to poczekaj jeszcze dzień i zobaczysz co wtedy. Natura nie zna słowa "zawsze" :) Wczoraj też się martwiłem o start mojej warki, a dzisiaj rano z radością zauważyłem, że na powierzchni brzeczki znajduje się ogromna czapa piany. Piwowarstwo to też cierpliwość, więc poczekaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedźi. Dzisaij sprawdziłem. Jest trochę painy ale rzadkiej i miejscami. Co do nieszczelności to wydaje mi się, że ich nie ma aczkolwiek użyłem nowego fermentatora i może coś jest nie tak jak powinno. Póki co będę czekał :) zobaczymy jak się rozwinie.

 

coelian - fajnie, że ktoś ze Śląska Cieszyńskiego jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam jest nas więcej :) (ale nie wszyscy oznaczyli się ponownie na mapie ;) )

Ja bym powiedział jeszcze inaczej ;) Na śląsku jest nas bardzo dużo, jaki by to nie był śląsk to piwowarów jest jak mrówków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

Ja bym powiedział jeszcze inaczej ;) Na śląsku jest nas bardzo dużo, jaki by to nie był śląsk to piwowarów jest jak mrówków ;)

 

A ja znam co najmiej jednego z podbeskidzia :D (prócz mnie :okey: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.