Jump to content
Jacenty

Bier master

Recommended Posts

Jakiś czas temu kupiłem taką maszynkę. Leżała dość długo, aż w końcu postanowiłem jej użyć. Nie mam instrukcji niestety. No i problem. Włożyłem beczkę, zakręciłem nabój, Zaczynam nalewać, a piwo leci ledwo ledwo. Bardzo wolno i z bardzo małą ilością gazu. Najpierw myślałem, że coś jest zepsute, ale sprawdziłem wszystko i usterki nie widzę. I tu moje pytanie. Do czego służy nabój? Wcześniej myślałem, że tak jak w syfonach, nabijam, gaz przedostaje się do piwa i tyle. Jednak to byłoby bez sensu. Gdyby gaz w całości dostał się do beczki to jak miałbym regulować jego ilość w zależności od gatunku piwa w beczce? Bo jest możliwość takiej regulacji. W końcu doszedłem do wniosku, że nabój tylko minimalnie zmienia poziom nasycenia i pomaga wypchnąć piwo z beczki.

Jeśli tak jest to znaczyłoby, że popełniłem błąd stosując tylko połowę środka do refermentacji. Liczyłem na to, że pełne nasycenie uzyskam z naboju właśnie. Nie wiem czy dobre wnioski wyciągnąłem, mam nadzieję, że tak. A jeśli tak, to ile procentowo używać w przyszłości środka do refermentacji?

post-2947-0-64075500-1325159908_thumb.jpg

Edited by Jacenty

Share this post


Link to post
Share on other sites

gaz tak szybko się nie rozpuszcza w piwie. Ten proces trochę zajmuje, ale w końcu powinien dobić do odpowiedniego nasycenia. Też kiedyś próbowałem walczyć z podobnym urządzeniem, ale jedynie słuszną drogą jest przejście na kegi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.