Skocz do zawartości

Bier master


Jacenty

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu kupiłem taką maszynkę. Leżała dość długo, aż w końcu postanowiłem jej użyć. Nie mam instrukcji niestety. No i problem. Włożyłem beczkę, zakręciłem nabój, Zaczynam nalewać, a piwo leci ledwo ledwo. Bardzo wolno i z bardzo małą ilością gazu. Najpierw myślałem, że coś jest zepsute, ale sprawdziłem wszystko i usterki nie widzę. I tu moje pytanie. Do czego służy nabój? Wcześniej myślałem, że tak jak w syfonach, nabijam, gaz przedostaje się do piwa i tyle. Jednak to byłoby bez sensu. Gdyby gaz w całości dostał się do beczki to jak miałbym regulować jego ilość w zależności od gatunku piwa w beczce? Bo jest możliwość takiej regulacji. W końcu doszedłem do wniosku, że nabój tylko minimalnie zmienia poziom nasycenia i pomaga wypchnąć piwo z beczki.

Jeśli tak jest to znaczyłoby, że popełniłem błąd stosując tylko połowę środka do refermentacji. Liczyłem na to, że pełne nasycenie uzyskam z naboju właśnie. Nie wiem czy dobre wnioski wyciągnąłem, mam nadzieję, że tak. A jeśli tak, to ile procentowo używać w przyszłości środka do refermentacji?

post-2947-0-64075500-1325159908_thumb.jpg

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaz tak szybko się nie rozpuszcza w piwie. Ten proces trochę zajmuje, ale w końcu powinien dobić do odpowiedniego nasycenia. Też kiedyś próbowałem walczyć z podobnym urządzeniem, ale jedynie słuszną drogą jest przejście na kegi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.