Skocz do zawartości

Jakie piwo dzisiaj wypijesz ?


19Mateusz87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 193
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czekam na własne - a popijam aktualnie Svijany 13% ekstr. "Svijanski Knize"

 

skład wg. dystrybutora: woda, słód, drożdże, chmiel :)

 

no i zdjęcie browaru - urocze:

http://pl.wikipedia..../Browar_Svijany

Edytowane przez gottri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są jeszcze w kolejce z USA :smilies:

Ja się wybieram, bo muszę jeszcze przy okazji zrobić zapas słodów :) A dzisiaj pozostanę przy wyrobach własnych, czyli na tapetę pójdzie aipa, koźlak, i kusi mnie barley, ale nie wiem czy ryzykować ;):beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z okazji urodzin mojego brata Łukasza, dzisiaj wypiję portera i monachijskie jasne.

Mam wrażenie, że porter nie smakuje już tak dobrze jak kiedyś. Po 3 miesiącach od butelkowania już był dobry do spożycia, po 6 miesiącach był znakomity. W kolejnych miesiącach nie zauważyłem wielkich zmian w smaku. Teraz czuję, że smakuje jakby gorzej.

 

Monachijskie jest delikatnie nagazowane, klarowne, bursztynowe, ale w smaku szału ni ma. Brzeczka fermentowała na drożdżach W 34/70. Przy zlewaniu ma chichą piwo zaskoczyło mnie swoim smakiem, teraz jest takie sobie. Może jeszcze coś się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monachijskie jest delikatnie nagazowane, klarowne, bursztynowe, ale w smaku szału ni ma. Brzeczka fermentowała na drożdżach W 34/70. Przy zlewaniu ma chichą piwo zaskoczyło mnie swoim smakiem, teraz jest takie sobie. Może jeszcze coś się zmieni.

To i tak nieźle, moje monachijskie górnej fermentacji ma tak wyjątkowe i niepowtarzalne walory smakowe, że poważnie zastanawiam się nad budową kolumny do utylizacji takich niewypałów ;) Pierwszy i ostatni raz robię piwo na samym monachijskim. Ale cóż dopóki nie spróbujesz to się nie dowiesz. A wracając do tematu, chyba opróżnię dziś ostatnią butelkę Bożonarodzeniowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wam nie pasuje w monachu?

Ależ, nic. Kwestia tego, że jednak raczej coś do niego trzeba dodać. W przypadku tego mojego przypuszczam, że jeszcze do tego nawinęła się jakaś infekcja bo ma jakiś bliżej niezidentyfikowany dziwny posmak. No cóż, świeżo zabutelkowane dopiero, więc zobaczymy co wyjdzie za jakiś czas, ale i tak narzędzie do produkcji "środków dezynfekujących" nie wydaje mi się złym pomysłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie degustuję Mateuszowe "Monachijskie" (delikatnie nagazowane, klarowne, bursztynowe -> cytat Autora). Pianka centymetrowa, trwała. Na mój skromny gust, sklonowałeś, przyjacielu Żubra "Ciemnowłosego"... ni mniej, ni więcej :D

 

Bardzo fajne piwko :okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie degustuję Mateuszowe "Monachijskie" (delikatnie nagazowane, klarowne, bursztynowe -> cytat Autora). Pianka centymetrowa, trwała. Na mój skromny gust, sklonowałeś, przyjacielu Żubra "Ciemnowłosego"... ni mniej, ni więcej :D

 

Bardzo fajne piwko :okey:

Brzmi prawie jak obelga ;) Ważne, że smakuje :beer: Jeśli to klon to bardzo przypadkowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi prawie jak obelga ;) Ważne, że smakuje :beer: Jeśli to klon to bardzo przypadkowy ;)

 

Taaaaa.. Ciemny Żubr to rarytas, rzecby można, na polskim, bogatym w tradycje, rynku piwa koncernowego :)

Mi znajoma ostatnio powiedziała: 'ooooo, dobre, naprawdę dobre, tak jak Specjal'

Degustacją mojego piwa już nie będzie musiała się więcej męczyć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odrabiam tygodniowy post z powodu choroby. Już poszedł Gessner Premium Pils ( :okey:) i Aliwaryja Żywoje ( :ble:), teraz Lobkowicz Premium ( :/), w kolejce jeszcze czeka Holba Serak (to już znam i na pewno jest :okey:), Vilniaus Tamsusis i jakaś Cerna Hora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i ja dubeltowego sobie spożyłem po powrocie z trzeszczącego śniegu :)

teraz pszeniczne......

 

a przy okazji zapytam...

robiąc ostatnio zakupy .... rzuciła mi sie w oczy butelka żywca...

bock

pił to ktoś?

Edytowane przez pepo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.