Skocz do zawartości

Jakie piwo dzisiaj wypijesz ?


19Mateusz87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 193
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

po dwóch dniach pracy jutro znowu wolne, na jutrzejrze warzenie już ześrutowane słody na niemieckiego pilsa II i amerykańskiego amber ale'a więc należy się, popijam w kolejności: zeszłoroczne marcowe, belgijską blondynkę i teraz RIS'a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz smakuje IPA. Mam tez w kegach Pumpkin Ale i Dark IPA. W innych kegach czekaja na swoja kolej Nut Brown Ale, Oatmeal Stout i Willamette Amber. W fermentorach: Brown Ale, Oatmeal Stout, Hefewiezen. Warzenie piwa zostalo zawieszone na nieokreslony okres czasu z powodu nadmiaru piwa. :D

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz pierwszy Wee heavy (z zestawu CP). Ma 4 tygodnie dopiero. Zaskoczyło mnie słodowością, rodzynki, śliwki, piana aż do końca, jedno z lepszych piw. (Zaletę nad koźlakiem przenicznym ma taką, że nie czuć rozpuszczalników) :)

z powodu nadmiaru piwa.

Hehe, u mnie w pracy się "godo" gwarą (z przymrużeniem oka oczywiście) na niedorzeczne stwierdzenia: "jezześ dzisiej wychlony?" :D (jesteś dzisiaj wypity?) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pisanie o winie nie jest do końca tematem tego wątku, ale ogólnie rzecz ujmując chodzi o to czego się dzisiaj napiję. Jakieś dwa miesiące temu dodałem do 300 ml wytrawnego wina jabłkowego około 1 g chmielu. Zrobiłem trzy próbki z zastosowaniem chmielu Citra, Cascade, Amarillo.

Citra - nie czuję w winie smaku jabłek, delikatna goryczka, smak cytrusowy, głównie gorzka cytryna.

Cascade - aromat silnie wyczuwalny, łagodniejsza goryczka, delikatny posmak cytrusów.

Amarillo - aromat i smak bardzo przyjemny, wyczuwam kilka owoców, których nie jestem w stanie z osobna rozpoznać.

 

Krótko mówiąc, po tej próbie odechciało mi się dodawania chmielu do wina. Zbyt wysoki poziom alkoholu w winie nie wpływa dobrze na smak. Zrobię wermuta z zastosowaniem kilku przypraw ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na piwa Browaru Zamkowego w Raciborzu :beer:

Ciekawy jestem Twoich wrażeń. Jakiś czas temu całkiem mi smakowały, szczególnie Twierdzowe i Ciemne. Zraziłem się gdy ze 2 miesiące temu zakupiłem sobie na wieczór 2 piwa (Twierdzowe i Raciborskie) i byłem zmuszony je wylać - słodkawa woda praktycznie bez smaku i o znikomym nagazowaniu, piany praktycznie brak, a kolor bladziutki - słomkowożółty. Normalnie popłuczyny jakieś! Później nie odważyłem się kupić żeby przekonać się czy jest coś lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem Twoich wrażeń. Jakiś czas temu całkiem mi smakowały, szczególnie Twierdzowe i Ciemne. Zraziłem się gdy ze 2 miesiące temu zakupiłem sobie na wieczór 2 piwa (Twierdzowe i Raciborskie) i byłem zmuszony je wylać - słodkawa woda praktycznie bez smaku i o znikomym nagazowaniu, piany praktycznie brak, a kolor bladziutki - słomkowożółty. Normalnie popłuczyny jakieś! Później nie odważyłem się kupić żeby przekonać się czy jest coś lepiej.

 

Twierdzowe rzeczywiście bez piany, w smaku podobne do koncerniaków a niby niepasteryzowane. Ciekaw jestem jakich chmieli używają. Raciborskie o niebo lepsze - słodsze, ma dość trwałą małą piankę, Zapach tego piwa jest dziwny, nie wiem co to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wypiłem (na pół z żonką) piwo otrzymane od Portera - dzięki jeszcze raz. Na kapslu widniało 15 WSz więc domyślam się, że była to Warka #15 Wojak Szwejk. W opis szczegółowy bawić się nie będę bo się nie czuję na siłach (nie potrafię). W każdym razie piwo wg. mojej oceny było znakomite, bardzo mi smakowało - chciałbym kiedyś uwarzyć tak dobre piwo (czas chyba zrobić lodówkę i spróbować dolnej fermentacji), mam do czego dążyć :)

 

Na drugi strzał pójdzie buteleczka z mojej Warki nr 4 - Porter Angielski w celu kontroli nagazowania i... samo ubiczowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojak Szwejk jest bardzo dobrym piwem. Też miałem okazję docenić jego smak oraz pracę piwowara :okey: Uwierz mi Adam, że zaczniesz warzyć tak dobre piwa i to już niebawem. Powodzenia :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chipotle Smoked Porter: lekko wędzone, lekko pikantne. Ciągle smaczne nawet po półtora roku!

http://www.piwo.org/topic/3245-ja-pieprze-to-piwo-czyli-pieprz-chipotle-w-piwie-d/page__hl__chipotle__fromsearch__1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.