Skocz do zawartości

Jakie piwo dzisiaj wypijesz ?


19Mateusz87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 193
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Był kiedyś taki styl, jak będzie potrzeba, mogę napisać parę słów, ale Czesi w ogóle nie w to poszli, natomiast 24 funkcjonuje bardziej jako: http://www.ratebeer....bock-24o/17353/ http://www.tastings....lasso?id=190036 rzuć okiem na etykietaż, co innego po polsku, co innego po niemiecku np. Dla Primator'ów Pale ale to Svrchně kvašený polotmavý ležák :smilies: tak więc się zapętlają mocno.

 

A 21 to Strong pale lager/Imperial Pils :Phttp://www.ratebeer.com/beer/primator-rytirsky-21o/13106/ choć wiele osób wyczuwa chleb, stąd może te konotacje koźlacze.

Edytowane przez Bogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojlidy Porter, data przydatności 2002 denaturowaty posmak, to druga butelka która smakuje podobnie, niestety nie byłem pierwszym właścicielem tych butelek, chyba złe przechowywanie. Nie przetrwał próby czasu. Kormoran dzisiaj na razie rządzi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie uruchomiłem nalewak w kuchni. Na pierwszy rzut poszło Marcowe i Stout. Piwa te przeleżały w kegu około roku. Marcowe smakuje bardzo dobrze, Stout średnio tzn. jak to moja żona powiedziała, czuć w nim ziemię i torf. Posmaki tego typu pojawiły się już w moich ciemnych piwach, ale ten Stout jest rekordzistą. Podobno to normalne w Stoutach, więc nie pozostaje nic innego jak wypić to piwo. Najważniejsze, że po tak długim leżakowaniu nie nalałem do kufla kwasiora, bo wtedy byłaby tragedia. Człowiek oszczędza, kupuje sprzęt do wyszynku, piwo czeka bardzo długo po to, aby było smaczne, a jak już wszystko jest podłączone, leci kwas. Gorszego scenariusza dla piwowara chyba nikt nie napisze ;)

Rybnicki Browar Domowy zaopatrzył się też w kolejne 5 kegów pepsi. Będzie się działo ;) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre, jak będziesz miał możliwość, spróbuj tego ; ciekawy browar. Dobry jest też Spitfire (choć podobno są dwa).

 

Rozlaliśmy duże (1,5 litra) Alpejskie ciemne-wszystko w normie, gruit'y nie mają czasu się zepsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niestety ostatnie alpejskie to jednak jakaś cholerna śluzowatość, coś tam się dzieje (na drożdżach pojawił się nowy organizm, i on walczy z alkoholem, do tego zaczyna walić octem-opinia eksperta), jutro sprawdzam i raczej butelki pójdą do umycia i wyparzenia. I na smutek taka mieszanka 1/2 pilznera 1/2 koźlaka-bardzo dobry napój. Poprzednio mieszałem lager z schwarzbierem, ale nie był tak fajny jak to ostatnie połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.