Skocz do zawartości

Jakie piwo dzisiaj wypijesz ?


19Mateusz87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 193
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 tygodnie później...

Leffe, potem Achel Bruin, potem Rochefort 8 i Rochefort 10. Piwa porankowe. 3 ostatnie bardzo smakowały Rodzicom, ja wieki temu piłem Rochefort'a 10 i teraz mi nie bardzo podszedł. Bardziej ziołowy jednak 8. Zwycięzcą pozostał Achel Bruin. Tata stwierdził-"te bardzo dobre, ale nasze lepsze". Mimo wszystko w domu nie ma ani obostrzeń, ani nakazów zwielokrotnionych.

Edytowane przez Bogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji uszczuplenia zapasów wypije Żubra... tak po prostu...

To prędko za warzenie!!! Ja poprawiłem swoje zapasy i mam w piwniczne trochę browarków. Teraz wciągam BPA, a wieczorem wciągnę Pszeniczne. A co! :D

Edytowane przez Afghan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na cichej 100% pilzneński na górnych, ale jeszcze z 5 dni zanim do butelek przeleje nie było czasu zrobić więcej, a na święta poszło sporo i teraz mam parę butelek dry stout i stout owsiany na czarną godzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wypiję? Nie wiem. Od jakiegoś czasu, z każdej warki zostawiam kilka butelek, które są nieopisane. Cele mam dwa, pierwszy to niespodzianka przy otwieraniu, a jak wiadomo niespodzianki są miłe. Drugi ważniejszy, to samoedukacja. Otwieram, wącham, obserwuję, smakuję, uczę się rozróżniać i poznawać piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wypiłem zakitrane przez teścia 2-letnie nasze ostatnie pszeniczne mocne (16 blg 8% z miodem, etc). Piana jest, gaz jest, wyklarowało się, bardzo rześkie, z elementu pszenicznego pozostały posmak bananowy, goździki ulecieli, chmielu ani pół. Co ciekawe, piwo się nie zepsuło, choć profil zmienił się diametralnie i bliżej mu do jakichś dziwactw z Belgii niż do wit'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec starego roku postanowiliśmy porównać dwa dębowe. Jedno było już w butelkach i zostało nagle z nich przelane do beczki, drugie swą cichą i dalej spędziło od razu w beczce, a do butelek trafiło potem.

 

Wnioski: pierwsze ma ewidentnie genialne nagazowanie typowo angielskie, w smaku przypomina bardzo ułożone, ciekawe wino, poprzeplatane nutami wanilii i delikatnej goryczki na finiszu. Drugie jest jaśniejsze w kolorze, piana również zniknęła, gazowane bardziej, ale tylko przez chwilę. W aromacie nuty rumowe, sherry amontillado, bardziej przyprawowe i nawet lekka kawa-z niedojrzałych owoców pomarańczy jak mniemam. W smaku jest bardziej pikantne, bardziej głębokie i nadal na granicy piwa/wina. Wychodzi na to, że lepiej dawać piwo do beczki od razu po burzliwej, wtedy wszystkie nuty będą głębsze i ciekawsze.

post-5299-0-40198400-1356961639_thumb.jpg

post-5299-0-00544500-1356961660_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wypiłem dzisiaj do obiadku ostatnią buteleczkę Cydru butelkowanego 7 maja 2012. Aż żal bierze że to już ostatnia buteleczka była. Mówiłem sobie, że nie powtórzę już cydru ale dzisiaj zmieniłem zdanie...

post-3292-0-94795000-1357329955_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat znalazł gdzieś w piwnicy 2 letnią butelkę milk stouta (warka nr 9). Piwo zmieniło swój smak chyba pod wpływem sporego osadu drożdżowego. Piwo nie jest złe, ale kiedyś było lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.