Skocz do zawartości

Witam wszystkich serdecznie!


Holbers

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Na forum jestem od dawna (w maju będzie 2 lata). Bardzo często czytam. A teraz postanowiłem coś zacząć pisać. Do tej pory zrobiłem 11 warek 60litrowych. Wszystkie sam. Mam nadzieję ze jeszcze sporo ich zrobię. :)

 

Tak więc: Witam wszystkich!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, gratuluje dorobku :okey:

Zgorzyce to nie gdzieś po Sędziszowem Młp ?

 

Tak kilka km od Sędziszowa Młp.:)

Beczka jest biała czy może ma inny kolor ???

 

Nie beczka nie ma koloru białego. Jest niebieska stoi w kotłowni i ma zawsze ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kilka km od Sędziszowa Młp. :)

 

 

Nie beczka nie ma koloru białego. Jest niebieska stoi w kotłowni i ma zawsze ciemno.

Zawsze mnie zastanawiało czy np. niebieska beczka nadaje się do piwa. Kiedyś przeczytałem na forum winiarskim, aby do fermentacji alkoholowej używać tylko i wyłącznie białych pojemników, dlatego, że inne kolory w kontakcie z alkoholem mogą się rozpuszczać i łączyć z winem. Piwo ma mniej alkoholu to może mu kolorek nie szkodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To witam podkarpackiego piwowara, zaznacz lokalizację na mapce piwowarów.

 

Btw mam świeżą gęstwe London ESB do oddania jakbyś miał ochotę ;)

Na mapce już jestem,właśnie się zaznaczyłem.:)

 

Gęstwy nie używam. Tylko suche drożdże i starter.

 

 

Zawsze mnie zastanawiało czy np. niebieska beczka nadaje się do piwa. Kiedyś przeczytałem na forum winiarskim, aby do fermentacji alkoholowej używać tylko i wyłącznie białych pojemników, dlatego, że inne kolory w kontakcie z alkoholem mogą się rozpuszczać i łączyć z winem. Piwo ma mniej alkoholu to może mu kolorek nie szkodzi ;)

 

Może nie do końca jest tak. Wino stoi w beczce miesiąc lub dłużej , jest mocniejsze, ma owoce lub sok. Piwo natomiast tylko 6 lub 7 dni i jest słabsze.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.