Skocz do zawartości

Termin przydatności do spożycia.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

18 grudnia zabutelkowałem prawie 40 butelek z dodatkiem glukozy krystalicznej na refermentację. W piwnicy gdzie są butelki jest ok 17oC. Po miesiącu planuje przystąpić do konsumpcji jednak całości nawet z pomocą kumpli nie zdołam wypić.

Stąd pytanie. Jaką ilość czasu piwo w butelkach może leżeć w piwnicy żeby nadawało się do spożycia. Piwo oczywiście niepasteryzowane :)

Edytowane przez elroy
literówka w tytule
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa posiedzenia z kumplami i zapasów nie będzie :) Piwo spokojnie może czekać na degustację, jeżeli jest prawidłowo dofermentowane i nagazowane to czas liczymy w miesiącach.

 

Poczytaj wiki, warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

18 grudnia zabutelkowałem prawie 40 butelek z dodatkiem glukozy krystalicznej na refermentację. W piwnicy gdzie są butelki jest ok 17oC. Po miesiącu planuje przystąpić do konsumpcji jednak całości nawet z pomocą kumpli nie zdołam wypić.

Stąd pytanie. Jaką ilość czasu piwo w butelkach może leżeć w piwnicy żeby nadawało się do spożycia. Piwo oczywiście niepasteryzowane :)

 

40 butelek to Ci się tylko tak zdaje że to dużo. Nie czekaj tylko zacieraj następną warkę. :D:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 butelek to Ci się tylko tak zdaje że to dużo. Nie czekaj tylko zacieraj następną warkę. :D:beer:

Popieram. U mnie minimum to ; jedna warka dojrzała, druga dojrzewa, trzecia fermentuje, czwartą przygotowuję do zacierania. Trzeba zachować ciągłość :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja staram się wypić w ciągu roku, te mocniejsze, jak "belgi", portery, koźlaki, mogą stać dłużej, ale też nie do przesady. Nie ma co pobijać rekordów przetrzymania w piwnicy, bo pijalne niby jest, ale w smaku pustki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.