Skocz do zawartości

Aplikacja Chat


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja jest taka, że na aktualnym hostingu nie odpalę już najnowszej wersji RocketChat. Aktualnie najwyższa możliwa to 1.0.0RC podczas gdy aktualna to 2.2.0. Muszę znaleźć jakiś tani VPS i tam odpalić aplikację. Proszę zatem o cierpliwość, postaram się temat ogarnąć do paru najbliższych dni. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elroy, Ale zdajesz sobie sprawę, że bez czatu @Lasek ma 300% wydajnosci w pracy, przez co zawyża norweskie normy budowlane i w ten sposób każdego dnia przybywa mu jeden wróg? Jeszcze kilka dni i będzie miał całą wieś przeciw sobie.

Edytowane przez Kaniutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ale bardziej patowa w kwestii tego remontu na fotce? (w pierwszej chwili jak zobaczyłem to się przestraszyłem, że omyłkowo wkleiłem fotkę swojego warsztatu zamiast screena z chata ?) czy bardziej patowa w kwestii konfiguracji chata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remont właśnie skończyłem, w zasadzie z jedną drobną sprzeczką z małżonką, więc można powiedzieć, że spory sukces ?

Mam już pewien pomysł, to mam nadzieję jutro już się uda przywrócić logowanie.

 

Z drugiej strony zastanawiam się nad sensownością utrzymywania takiej kobyły jak rocket.chat i dedykowanego vpsa i czy nie lepiej i przyszłościowo byłoby przeskoczyć np. na discord, gdzie też sprawnie można konfigurować integrację.. Muszę to przemyśleć, no i skonsultować z użytkownikami chatu, do którego się nie mogę dostać :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj to samo - Bad gateway.

 

Zastanawiam się jak to mogłoby funkcjonować na discordzie w sytuacji gdzie mam już konto z którego korzystam.

Czy po autoryzacji na piwo.org dostęp do serwera na discordzie mi się doda do istniejącego konta, czy będzie to jako nowe konto. Z tego co pamiętam na discordzie nie ma możliwości przełączania się pomiędzy kontami (innej niż logout/login) więc mając osobne konto - tracę dostęp do innych serwerów na których jestem. Jeżeli dostęp w ramach istniejącego konta to myślę że nie odczuję negatywnych skutktów takiej migracji :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie rozbiło się o ten nieszczęsny wygasły certyfikat Letsencrypt, co pociągnęło za sobą szereg kolejnych aktualizacji. Inna bajka, że node.js to nie jest coś, w czym się czuję mocny, więc chwilę to zajęło.

Problem kolejny to ta integracja forum-rocketchat. Poprzedni soft nie będzie współpracował z aktualnym RC, a wbudowane oAuth też z tego co czytam powoduje problemy, zatem jestem coraz bliższy pożegnaniu się z rocket.chatem na korzyść Discorda. Różnic praktycznych nie ma (a raczej są na plus), a jakby stabilność większa. 

Do Discorda są też gotowe ciekawe integracje https://invisioncommunity.com/files/file/9287-brilliant-discord-integration/

 

12 godzin temu, grandfso napisał:

Zastanawiam się jak to mogłoby funkcjonować na discordzie w sytuacji gdzie mam już konto z którego korzystam.

Czy po autoryzacji na piwo.org dostęp do serwera na discordzie mi się doda do istniejącego konta, czy będzie to jako nowe konto. Z tego co pamiętam na discordzie nie ma możliwości przełączania się pomiędzy kontami (innej niż logout/login) więc mając osobne konto - tracę dostęp do innych serwerów na których jestem. Jeżeli dostęp w ramach istniejącego konta to myślę że nie odczuję negatywnych skutktów takiej migracji :)

 

Da się per serwer zmieniać nick, a dokładniej mówiąc, to jak jesteś widoczny. Oczywiście musi być to samo konto, bo wiele osób z discorda korzysta i nikomy by się nie chciało kombinować :)

Niestety przed weekendem się tym nie zajmę, bo trochę spraw na głowie, ale przysiądę i oczywiście chat odpalimy :)

 

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.