Jump to content
Sign in to follow this  
suenio

pirosiarczyn

Recommended Posts

Witam.

 

Zasadniczo to mam jak myślę bardzo proste pytanie, jednak nie znalazłem na nie prostej odpowiedzi. Czym sie różni piro sodu od piro potasu? Który kryje się pod pojęciem "piro" tak często widywanym na forum.

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wg mojego doświadczenia pirosiarczyn sodu stosuję głównie do dezynfekcji i to jest ten, który kryje się pod pojęciem "piro" na tym forum. Pirosiarczyn potasu ma podobne właściwości dezynfekujące, ale jest droższy od pirosiarczynu sodu. Zdecydowanie bardziej nadaje się w winiarstwie do stabilizacji moszczu, ponieważ wg mnie, pozostawia znacznie mniej siarkowych posmaków w winie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki.

 

kupowałem pirosiarczyn sodu na początku mojej przygody z warzeniem - później przy okazji jakichkolwiek zakupów piwowarskich dokupywałem "piro", nie patrząc już jakie. Zerknąłem na opakowanie na półce i mam piro potasu. Ponieważ zawsze mi brakuje piro, zacząłem szukać innych środków.. przy okazji znalazłem piro sodu 25kg za 100 pln na allegro. Stąd post i pytanie..

 

Kolejne, tanio to czy drogo? dla mnie okazja zważywszy na nasze ceny sklepowe więc wzienem żem. Jeżeli komuś z Torunia albo okolic potrzeba - zapraszam, będzie jedna przesyłka.

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.