Skocz do zawartości

Temperatura na cichej


Afghan

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w tym momencie w styropianowej skrzynce która chłodzę zamrożonymí butelkami Pale Ale na burzliwej i pewnie po świętach pojdzie na cichą. Czy na cichej nadal chlodzic? Jaki będzie miało to teraz wpływ, jak cicha będzie w temperaturze 25 st. C?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Coder-szkoda Twojej roboty. Górniaków nigdy nie chłodziłem w czasie fermentacji, a na cichą też nie zawsze przelewałem.

Hmm. Wcześniej pisalem posta o temperaturze fermentacji i sporo osób twierdziło że temperatura w moim mieszkaniu jest trochę za wysoka. W mieszkaniu jest 25 st. C. a temperatura fermentacji jest około 2 st. C. wyższa i to juz jest trochę za wysoko jak nawet na górna fermentację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to będą tylko jakieś przypuszczenia, ale jak myślicie gorszy efekt na smak piwa będzie miała fermentacji burzliwa chłodzona, a cicha w temperaturze pokojowej ok. 25 st. C. czy burzliwa w pokojowej a cicha chłodzona. Zastanawiam się trochę nad tym bo myślę jak zrobić żeby nie zająć za mocno miejsca a dwa piwa żeby stały jedno na cichej a drugie na burzliwej. Fermentator jakoś bym jeszcze jeden wcisnął ale już skrzynki drugiej do chłodzenia to już nie za bardzo.

Edytowane przez Afghan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To ja się podłącze z podobnym pytaniem. Mam Kolońskie na burzliwej w temp. ok. 18 st. C. W recepturze BA jest napisane, że cicha powinna się odbywać w temp. do 10 stopni. Ponieważ nie dysponuję takim pomieszczeniem alternatywą jest cicha na balkonie (czyli jak na dzisiejsze warunki 0-3 st. C). Radzicie zostawić w 18 stopniach czy wyrzucić na balkon?

 

Pozdrawiam

K.

Edytowane przez boogies
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.