Skocz do zawartości

Jak zmienić? Gdzie jest ta opcja ? Mam problemy!


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzanie pisowni realizuje przeglądarka, a nie oprogramowanie forum.

To dziwne. W opcjach przegladarki mam wybraną opcje sprawdzania pisowni, a pisownia nie jest sprawdzana. Czasami mi sprawdza a czasami nie. Będę kombinował dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już opanowałem :okey:

A powiedz co to było? Bo też dziś zauważyłem, że mi przy PW nie podkreślał pisowni. Zresztą tu też nie sprawdza... A nie przypominam sobie żebym coś zmieniał/wyłączał. Chociaż... hmm... właśnie sobie przypomniałem że parę dni temu zupdatetowałem firefoxa do 9.0.1 - może to coś zepsuło.

Edytowane przez Stasiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie coś firefox się wiesza jak chcę posłuchać muzyki lub obejrzeć film na You****. To jest bardzo proste. Wpisujesz tekst posta, zaznaczasz jedno słowo, klikasz prawym przyciskiem myszy, zaznaczasz "sprawdź pisownię", klikasz pod tym na "języki" i wybierasz polski. To wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klikasz prawym przyciskiem myszy, zaznaczasz "sprawdź pisownię", klikasz pod tym na "języki" i wybierasz polski.

O! Widzisz! To było to! Nie miałem ustawionego żadnego języka. Wybrałem polski (w sumie wybór był mocno demokratyczny, bo nic innego nie mogłem wybrać :D) i już mi podkreśla pisownię. Dzięki. :beer:

Najprawdopodobniej po update firefoxa sobie to pewnie drań odznaczył... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może skoro już jesteśmy przy przeglądarkach...jaki może być powód, że w firefoxie nie mogę wyświetlać filmików z youtuba? Z innych stron np. metacafe nie ma problemu, a dla youtuba musiałem specjalnie zainstalować google chrome. Dawniej tego problemu nie było, ale może mój syn coś naklikał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Youtube eksperymentuje ze strumieniowaniem wideo w jednym z formatów akceptowanych przez html5. Radzę sprawdzić ustawienia na stronie http://www.youtube.com/html5

Przełączenie z widoku eksperymentalnego na zwykły spowoduje włączenie starego odtwarzacza typu flashPlayer.

Jeśli nie, to jest jeszcze możliwość taka, że flashPlayer się wykłada przy przejściu na pełny ekran, wtedy trzeba wyłączyć przyspieszanie sprzętowe dla Flasha (prawym przyciskiem na czarny ekran -> Ustawienia -> Pierwsza zakładka -> Włącz przyspieszanie sprzętowe).

Trudno powiedzieć więcej, musisz opisać objawy - czy w ogóle nic nie ma? Jest tylko czarny prostokąt? A może przynajmniej kontrolki (stop, start, przewijanie) się pokazują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwieram Youtuba > wyszukuję film > klikam odpowiedni firm > film się ładuje kilka sekund (nic nie zmieniam) > jeszcze się nie włączył a wszystko się blokuje.

 

Sytuacja wygląda tak jakbyś klikał myszką w zdjęcie. Nic nie można przesunąć, zamknąć strony, zminimalizować, kompletnie nic. W menadżerze zadań widnieje status uruchomiony. Sytuacja ta trwa od ostatnich trzech dni, wcześniej wszystko działało, nie zmieniałem ustawień. Przypuszczam, że Mozilla przy automatycznej aktualizacji mogła sobie wprowadzić nowe opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwieram Youtuba > wyszukuję film > klikam odpowiedni firm > film się ładuje kilka sekund (nic nie zmieniam) > jeszcze się nie włączył a wszystko się blokuje.

 

Sytuacja wygląda tak jakbyś klikał myszką w zdjęcie. Nic nie można przesunąć, zamknąć strony, zminimalizować, kompletnie nic. W menadżerze zadań widnieje status uruchomiony. Sytuacja ta trwa od ostatnich trzech dni, wcześniej wszystko działało, nie zmieniałem ustawień. Przypuszczam, że Mozilla przy automatycznej aktualizacji mogła sobie wprowadzić nowe opcje.

 

Mam to samo! Myślałem, że się firefox sypnął, ale widzę, że nie... Co jest grane? (i nie ma to żadnego związku z piwo.org :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba to miałem :) flash player się wiesza i morduje firefoksa. Sugeruję pobrać i zainstalować najnowszą wersję z http://get.adobe.com/pl/flashplayer/ (odznaczyć McAfee Security Scan Plus i inne śmieci instalowane "w pakiecie"). Restart komputera po wszystkim nie zaszkodzi (cholera wie co wisi w pamięci).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć więcej, musisz opisać objawy - czy w ogóle nic nie ma? Jest tylko czarny prostokąt? A może przynajmniej kontrolki (stop, start, przewijanie) się pokazują?

Niestety, nie pomogło. HTML5 jest i było wyłączone. Gdy wchodzę na stronę youtuba to widzę takie miniatury filmików, jaki mogę obejrzeć. Gdy klikam na któryś to pojawia się czarny prostokąt, ale bez paska z kontrolkami. Normalnie po chwili ten czarny prostokąt zamienia się w filmik, u mnie już taki zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odinstaluj flash_playera. Odinstaluj firefoxa - usuń ręcznie katalog z firefoxem z

Program Files i z:

C:\Users\Ty\AppData\Local\Mozilla

Usuń kat. Mozilla z C:\Users\Ty\AppData\Roaming

Zainstaluj firefoxa i później flash_playera.

 

ps. zapomniałem dodać na początku - znikną zakładki.

Edytowane przez Jacki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwieram Youtuba > wyszukuję film > klikam odpowiedni firm > film się ładuje kilka sekund (nic nie zmieniam) > jeszcze się nie włączył a wszystko się blokuje.

 

Sytuacja wygląda tak jakbyś klikał myszką w zdjęcie. Nic nie można przesunąć, zamknąć strony, zminimalizować, kompletnie nic. W menadżerze zadań widnieje status uruchomiony. Sytuacja ta trwa od ostatnich trzech dni, wcześniej wszystko działało, nie zmieniałem ustawień. Przypuszczam, że Mozilla przy automatycznej aktualizacji mogła sobie wprowadzić nowe opcje.

przyczyn może być kilka, sprawdź czy:

1) problem dotyczy tylko FF - sprawdź czy pod IE, Operą czy Chrome jet tak samo, jeśli tam działają sprawdź cache przegladarki czy się nie przepełnił i zrób to co pisze jacki

2) jeśli jest też na reszcie przegladarek może być problem z flaszem lub nawet panoszący się wirus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odinstaluj flash_playera. Odinstaluj firefoxa - usuń ręcznie katalog z firefoxem z

Program Files i z:

C:\Users\Ty\AppData\Local\Mozilla

Usuń kat. Mozilla z C:\Users\Ty\AppData\Roaming

Zainstaluj firefoxa i później flash_playera.

Dziękuję, pomogło. Już próbowałem przeinstalować firefoxa bez odinstalowania poprzedniego i nic to nie dawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.