Skocz do zawartości

Jak zmienić? Gdzie jest ta opcja ? Mam problemy!


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem, że od czasu przejściu na nowy program naszego formu, bardzo wolno wczytują mi się strony oraz jeszcze wolniej z nich wychodzę na poziom wyżej. Czy to jest sprawa nowego programu, czy dużego obciążenia serwera czy też mojego (nie najmłodszego już) komputera. Różnica na tyle jest wyraźna, że chwilami utrudnia korzystanie z forym :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwera na pewno nie, bo przez większość czas się nudzi. Jakie łącze, przeglądarka ? Komputer też ma co nieco do rzeczy (ram procesor), bo ładuje się trochę javascriptu.

Prosiłbym o wejście na http://test.watchscript.pl/ wpisanie w pole http://www.piwo.org/index i skopiowanie do wątku szczegóły i Nagłówki serwera www

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczegóły testu:

Sprawdzany adres www: http://www.piwo.org/index

Data testu: 2012-01-04 19:36:15

Tytuł strony: piwo.org

Status: OK

 

 

Nagłówki serwera www:

Server: nginx/1.0.10

X-Powered-By: PHP/5.3.8-1~dotdeb.2

Transfer-Encoding: chunked

Content-Encoding: gzip

 

 

Czas odp. DNS: 0.001 sekundy

Czas połączenia: 0.730 sekundy

Czas zapytania: 0.754 sekundy

Czas odpowiedzi: 0.636 sekundy

 

 

Ilość pobranych danych: 288.1 kB

Prędkość pobierania: 326.15 kB/s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że o to chodziło:

Szczegóły testu:

 

Sprawdzany adres www: http://www.piwo.org/index

Data testu: 2012-01-04 20:46:47

Tytuł strony: piwo.org

Status: OK

 

Nagłówki serwera www:

 

Server: nginx/1.0.10

X-Powered-By: PHP/5.3.8-1~dotdeb.2

Transfer-Encoding: chunked

Content-Encoding: gzip

 

Czas odp. DNS: 0.001 sekundy

Czas połączenia: 0.809 sekundy

Czas zapytania: 0.862 sekundy

Czas odpowiedzi: 0.756 sekundy

 

Ilość pobranych danych: 306.78 kB

Prędkość pobierania: 314.9 kB/s

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że jak tylko forum ruszyło od razu zauważyłem, że nie działa tak szybko jak stare. Jednakże używam dość niszowej przeglądarki - Maxthon więc stwierdziłem że tu leży problem. Fakt faktem forum działa mi o wiele wolniej niż poprzednia wersja.

 

W Maxthon:

Szczegóły testu: Sprawdzany adres www: http://www.piwo.org/index Data testu: 2012-01-04 20:49:33 Tytuł strony: piwo.org Status: OK Nagłówki serwera www: Server: nginx/1.0.10 X-Powered-By: PHP/5.3.8-1~dotdeb.2 Transfer-Encoding: chunked Content-Encoding: gzip Czas odp. DNS: 0.001 sekundy Czas połączenia: 0.762 sekundy Czas zapytania: 0.792 sekundy Czas odpowiedzi: 0.735 sekundy Ilość pobranych danych: 306.82 kB Prędkość pobierania: 281.11 kB/s

 

W Chrome:

Szczegóły testu: Sprawdzany adres www: http://www.piwo.org/index Data testu: 2012-01-04 20:52:51 Tytuł strony: piwo.org Status: OK Nagłówki serwera www: Server: nginx/1.0.10 X-Powered-By: PHP/5.3.8-1~dotdeb.2 Transfer-Encoding: chunked Content-Encoding: gzip Czas odp. DNS: 0.001 sekundy Czas połączenia: 0.820 sekundy Czas zapytania: 0.784 sekundy Czas odpowiedzi: 0.728 sekundy Ilość pobranych danych: 296.13 kB Prędkość pobierania: 316.41 kB/s

 

Sprawdzłem na kilku łączach internetowych - w pracy mam dwa osobne łącze biznesowe, w domu CP. Praca jest taka sama na wszystkich łączach.

 

Intel Core 2 Duo 1,83Ghz

RAM 4GB

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że jak tylko forum ruszyło od razu zauważyłem, że nie działa tak szybko jak stare. Jednakże używam dość niszowej przeglądarki - Maxthon więc stwierdziłem że tu leży problem. Fakt faktem forum działa mi o wiele wolniej niż poprzednia wersja.

 

Tak, to bez dwóch zdań, IPB jest cięższe niż punbb. Stare oprogramowanie należało do jednych z najszybszych na rynku, ale jak widać nie jest to wystarczający parametr, żeby przeżyło:) Co do prędkości działania dużo zależy od przeglądarki.

 

Andrzeju: pozostaje pytanie który IE, bo reszta jest ok. Sprawdź proszę jeszcze na firefoxie, albo chrome czy występuje taki sam efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. IE8

2. Na Chrome śmiga z b. dużą prędkością, Firefox nieco wolniej, ale też rewelacyjnie.

Tyle tylko, że forum nie widzi mnie jako użytkownika. Czy muszę się za każdym razem logować?

Nie wiedziałem, że mogą być tak duże różniece w szybkości działania tylko z powodu zmany przeglądarki. DZIĘKUJĘ.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wiki może mieć spójną favikonę, teraz trochę się miesza w otwartych kilku zakładkach.

 

Ed. pewnie lepiej by było w wątku o Wiki, ale już poszło.

Edytowane przez rubezahl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wiki może mieć spójną favikonę, teraz trochę się miesza w otwartych kilku zakładkach.

 

Ed. pewnie lepiej by było w wątku o Wiki, ale już poszło.

 

Miejsce dobre na te tematy :) Faviconka dodana, dobrze zrobić CTRL+F5 na głównej stronie wiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko, że forum nie widzi mnie jako użytkownika. Czy muszę się za każdym razem logować?

 

W oknie logowania masz na dole opcję "Zapamiętaj mnie" - zaznacz i nie będziesz się musiał za każdym razem logować. W poprzednim forum ta opcja była domyślnie włączona (a nie powinna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy na nowym forum jest gdzieś opcja - notatek?

ot taki podręczny schowek luźnych tekstów... dostępny tylko dla usera

wcześniej rozwiązałem to na zasadzie msg skierowanym do siebie :)

teraz niestety wywala że nie można wysłać wiadomość jeżeli jesteś zarazem adresatem i odbiorcą :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elroy, coś mi się wydaję że dziwnie jest wyświetlany czas na forum. Inaczej wyświetlany jest czas gdy jest się niezalogowanym a inaczej po zalogowaniu.

Np. ostatni Twój post pokazuje że napisałeś 10.55 a po zalogowaniu 11.55. Tak ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy na nowym forum jest gdzieś opcja - notatek?

ot taki podręczny schowek luźnych tekstów... dostępny tylko dla usera

wcześniej rozwiązałem to na zasadzie msg skierowanym do siebie :)

teraz niestety wywala że nie można wysłać wiadomość jeżeli jesteś zarazem adresatem i odbiorcą :/

Poszukam, nie obiecuję :) Domyślnie takiej funkcjonalności nie ma.

 

Czy słowo "Miasto" można zamienić na "Miejscowość"?

Coś krótszego musi być, bo w niektórych miejscach nie jest przewidziana taka ilość znaków przy tłumaczeniu i może się coś "rozjeżdżać".

 

Elroy, coś mi się wydaję że dziwnie jest wyświetlany czas na forum. Inaczej wyświetlany jest czas gdy jest się niezalogowanym a inaczej po zalogowaniu.

Np. ostatni Twój post pokazuje że napisałeś 10.55 a po zalogowaniu 11.55. Tak ma być?

Jest dobrze wyświetlany. Po wylogowaniu widzisz czas GMT dopiero po zalogowaniu forum wyświetla taki jak masz ustawiony w profilu (czyli +1)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś nie tak się przeniosły posty gdzie był cytat w cytacie i chyba jeszcze °Blg. Oto przykład:

oryginalny tekst wyglądał tak:

W ciągu 5 dni spadło z 24°Blg do 8,5°Blg. Tak więc to piwo ma już teraz prawie 9% alk

Cytat powyższego postu jest jeszcze ok:

Cytat
spadło z 24°Blg do 8,5°Blg. Tak więc to piwo ma już teraz prawie 9% alk.
A jak to obliczyłeś ? Zeszło o 11,5 °Blg
To ile ma piwo, które miało początkowo ok. 32 °Blg i zeszło do 5 ?

 

Ale już przy cytowaniu powyższego się coś rozjechało:

[quote name=Belzebub][quote name='Stasiek]spadło z 24°Blg do 8' date='5°Blg.
Tak więc to piwo ma już teraz prawie 9% alk.[/quote']
A jak to obliczyłeś ? Zeszło o 11,5 °Blg
To ile ma piwo, które miało początkowo ok. 32 °Blg i zeszło do 5 ?[/quote]
24-8,5= 15,5 o tyle zeszło
korzystając z przelicznika 15,5/1,938 = koło 8 %

Myślałem że może to °Blg zamienia na jakieś 'date', ale skąd się pojawił ' przed Stasiek i drugi ' po /quote?

 

Edit: nie wiem co jest powodem tego błędu - na pewno gdy jest cytat w cytacie, ale jednak nie °Blg.

Bo tutaj jest też ten sam błąd, a °Blg nie ma:

[quote name=admiro][quote name='Maryush]Dziś robię pierwszy starter. I pierwszy na mieszadle magnetycznym. Po południu wlałem zawartość napęczniałej saszetki (Munich Lager) do przegotowanej i wystudzonej brzeczki' date=' włączyłem mieszadło i tak sobie pracuje. Minęło 8 godzin i nie ma żadnych oznak fermentacji. Mam się martwić?
Planowałem jutro wieczorem zadać ten starter do fermentora..[/quote']
Właśnie o to chodzi, żeby fermentacja się nie rozpoczęła, brzeczka na się robić coraz bardziej mętna od drożdży [/quote]
I tak właśnie się dzieje. Jeszcze dziś drożdżaki spotkają się z Koźlakiem

Edytowane przez Stasiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasiek - Konwersja nie została przeprowadzona w 100% poprawnie tam, gdzie cytaty były przynajmniej jednokrotnie zagnieżdżone. Wynika to z faktu znaku apostrofa który IPB nie dodał poprawnie gdzie trzeba. Najgorsze, że nie znalazłem klucza wedle którego to zostało wykonane :/ Jak już wyjdę na prostą, to na pewno się za to zabiorę. Niestety nie na tą chwilę.

 

Oskaliber - z wyglądem to jest tak, że muszę mieć na to wysoki poziom siły i czasu, oraz skontaktować się z jakimś fajnym grafikiem. Z wyglądem starego forum (jak to z tymi sprawami, gdzie gust gra rolę), że jednemu się podobało, innemu nie :) Na pewno jest co szlifować.

 

Dziś (jak znowu tepsa nie pozbawi mnie internetu) powróci prawie cała galeria oraz reszta plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.