Skocz do zawartości

Jak tanio zrobić mieszadło magnetyczne?


yemu

Rekomendowane odpowiedzi

Wziąłem najtańszy przy zakupach z homebrewing - 6x20mm. Przy 1l starterze domyślam się że będę potrzebował dwa razy taki, ale człowiek uczy się na błędach :).

A w jakiej odleglosci masz bieguny magnesu ktory jest na wiatraczku?

Bo rdzen i wiatrak powinny je miec ustawione tak samo... (najprosciej uzyc wewnatrz 2 malych magnesikow neodymowych rozstawiajac ja na dlugosc rdzenia... Ale trzeba przypilnowac zeby przykleic z dwoma roznymi biegunami)

Edytowane przez sugarsweet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(najprosciej uzyc wewnatrz 2 malych magnesikow neodymowych rozstawiajac ja na dlugosc rdzenia... Ale trzeba przypilnowac zeby przykleic z dwoma roznymi biegunami)

Sprawdzę te opcje jak zdobędę jakieś małe magnesy neodymowe. Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten post i nie wiem jaki układ jest dobry do mieszadła. Proszę o porad jakie elementy mam kupić dokładnie - dokładne numery nazwę. Będe wdzięczny za taką listę zakupów. Ta 25 Ohm 3w jest nie do zdobycia

Tu masz prosty regulator obrotów. Żeby nie wgłebiać się w szczegóły przejdź do pkt. 7 "praktyka".

http://mod-planet.co...lm317,1220.html

Edytowane przez leech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czytam ten post i nie wiem jaki układ jest dobry do mieszadła. Proszę o porad jakie elementy mam kupić dokładnie - dokładne numery nazwę. Będe wdzięczny za taką listę zakupów. Ta 25 Ohm 3w jest nie do zdobycia

Możesz zaopatrzyć się w taki moduł:

http://electropark.pl/moduly-zasilania/4407-modul-zasilacza-regulowanego-napiecia-lm317t-1-2-37v.html

Jedyny minus jest taki, że (tak było w moim przypadku) konieczne jest wylutowanie potencjometru i zastąpienie go potencjometrem montażowym 5k (do obudowy). No chyba, że nie zależy ci na regulacji obrotów, wówczas możesz ustawić sobie jakąś wartość na potencjometrze, zamknąć w obudowie i viola. W mieszadle wystarczy, że widoczny jest lekki wir, a nie trąba powietrzna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten post i nie wiem jaki układ jest dobry do mieszadła. Proszę o porad jakie elementy mam kupić dokładnie - dokładne numery nazwę. Będe wdzięczny za taką listę zakupów. Ta 25 Ohm 3w jest nie do zdobycia

 

np. http://dx.com/p/12w-speed-controller-for-heatsink-cooling-fan-dc-5-12v-171354#.Uw8Wc7UjI6k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Bezpośrednio na palnik można ją kłaść?

Bez problemu gotuje się na najmniejszym palniku na kuchence. Ja najczęściej wkładam zamrożone kawałki brzeczki i od razu na ogień, nic się nie dzieje - to szkło jest na prawdę wytrzymałe.

Kolba z wąską szyjką ma ten minus, że ciężej ją w środku umyć, ja mam spory osad kamienny na dnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam spory osad kamienny na dnie.

Sposobów, jak ogólnie wiadomo, jest na to kilka: ocet, kwasek, soda oczyszczona.

Ostatnio natknąłem się także na sposób z Coca Colą - wlać zagotować i cieszyć się czystym naczyniem - jednym słowem Cola to boski napój, skuteczny na wszystko, za wyjątkiem spożywania :D

Edytowane przez korzen16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W końcu udało mi się wszystko złożyć do kupy. Mieszadło wymaga jeszcze tylko drobnych poprawek kosmetycznych, bo funkcjonalne już jest tak jak powinno :)

 

Nieźle kręci :)

Też jestem w trakcie... mam obudowę ,wiatrak ,magnes ,trzy zasilacze 7volt 12 i 17,dziś dostałem mieszadełko "wrzecionowate" jeszcze tylko regulator

Pod koniec filmoku mieszadełko "wypada z orbity"- czy po uspokojeniu się cieczy zostaje przyciągnięte na środek?Czy jednak trzeba zmniejszyć obroty ,żeby nie wypadało?Po jakim czasie starter jest gotowy przy tak intensywnym mieszaniu?24h non-stop wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadło bo były za duże obroty, przy odpowiednim ustawieniu rdzeń kręci się bez wypadania. Rdzeń nie zostaje przyciągnięty, trzeba go ustawić.

 

Tu masz o przygotowaniu starterów http://blog.homebrewing.pl/?p=256

Edytowane przez Usiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wrócę do domu to strzelę fotkę, ale to dopiero gdzieś koło 21 :-)

Ogólnie ma przyklejone dwa mniejsze magnesy które na allegro kupiłem. Z Magnesem z dysku twardego nie chciało działać, tzn. rdzeń wypadał że środka kolby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję magnesy tak jak opisałem w tym wątku:

 

http://www.piwo.org/topic/12737-mieszadlo-magnetyczne-baj-majhendmejd/page__st__20

 

dwa, najlepiej identyczne, żeby pole magnetyczne było równe. Przy dobrym wyważeniu i ustawieniu nie ma żadnego problemu z wypadaniem rdzenia z pola nawet na najwyższych obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.