Skocz do zawartości

Browar Śląski Emigrant


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Warka #12 Wit "mgła nad Katowicami"

2,1kg Pils

po 300g słodu pszenicznego i pszenicy niesłodowanej

1,6 kg płatków pszennych błyskawicznych

30g Marynki z prywatnej uprawy

20g Kolendry zmielonej

50 g skórki z pomarańczy Hiszpańskiej

 

BLG ? nie wiem chłodzi się. Objętość ? około 22 L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BLG na zatrzymało się na 11, w fermentatorze wylądowało 21 litrów słodkiej brzeczki zasczepionych rehydratem Breferm Blanche

Piwo zacierane było wg schematu : 50* 10' 65*40' 72* 30'

Edytowane przez Lusterko87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale jego słabość mnie dobija...niby 2000 Watt ale słabo... chciałem go przerobić na ciągle grzanie i dorzucić nurka..ale przekalkulowałem i chyba idę w gaz :D Negocjacje z LP idą w dobrym kierunku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem taki, sprzedają też w rozsądnej cenie zestaw przyłączeniowy, model który jest z jednego kawałka blachy (tzn. nóżki nie są przykręcane). Nie ma bajerów, uważam że są zbędne.

Jak jest z legalnością stosowania takich taboretów w pomieszczeniach ? Teoretycznie na pudełkach napisane mają "Stosować tylko na zewnątrz", można to jakoś obejść żeby było poprawnie politycznie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z legalnością stosowania takich taboretów w pomieszczeniach ?

 

Moim pomieszczeniem jest garaż. Dla taboretu gazowego trzeba zapewnić odpowiednio wydajną wentylację (były nawet wyliczenia na forum, poszukaj). W praktyce, u mnie, odbywa się to przez otwarcie na oścież drzwi w garażu.

 

Ale nie zaśmiecajmy koledze jego zapisków, jak coś przenieście pytanie do odpowiedniego wątku.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warka #12 Wit "Mgła nad Katowicami" przelana do butelek. Blg spadło do 2. Refermentacja 160 gram zwykłego cukru.

Próbkę z menzurki wypiłem i smak prawie jak oryginalny Hoegaarden ;D

Edytowane przez Lusterko87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem taki, sprzedają też w rozsądnej cenie zestaw przyłączeniowy, model który jest z jednego kawałka blachy (tzn. nóżki nie są przykręcane). Nie ma bajerów, uważam że są zbędne.

 

Teraz i ja mam taki :D - znaczy się w drodze jest - w sensie zamówiony :D

 

Jak by ktoś kociołka z Lidla szukał...to PW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzis próbowałem mojego Wita. Dobry, wysycenie lekkie/słabe. Piana szybko znika ale resztki zostają na szkle. Aromat mało pomarańczowe - pomimo użycia spooorej liczby pomarańczowych dodatków - choć goryczka w finale jest lkko pomarańczowa.. Ale to dopiero niecałe dwa tygodnie po butelkowaniu ;)

Browar wzbogacił się o taboret gazowy, a ciche i odległe marzenie to takie cuda : fermentor stożkowy z plastiku pojemność całkowita 60 litrów - choć na ebayu widziałem mniejsze.

Problem jest taki że w Polsce takie cudo ciężko dostać. szukałem też producentów ale pewnie cenny bardziej kosmiczne niż te z UK.

A może by który sklep piwowarski zastanowił się nad powiększeniem oferty ? :D

post-3981-0-30971300-1355339149_thumb.jpg

post-3981-0-67602500-1355339453_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako że nie było czasu to chciałbym się trochę pochwalić :)

Dzięki uprzejmości forumowego kolegi Ikulos i jego żony dorobiłem wreszcie loga dla mojego browaru !

Logo nawiązuje do mojej "emigracji" ;)

 

Lech Jeszcze raz wielkie dzięki !! :beer: !!

post-3981-0-26925700-1356105076_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.