Skocz do zawartości

Cornelius - podlaczenie co2


JakubS

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest to normalne ze po odkreceniu zaworu co2 przy okolo 2 barach wylot regulatora pokrywa sie szronem a ulatujacy gaz ma postac mgielki? Wole sie upewnic zanim wszystko zepne na stale ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co wyrzucasz dwutlenek węgla w atmosferę? jak się dużo pobiera to się wszystko szroni. Mi się kiedyś udało pokryć lodem 2 metry przewodów i butlę, ale zużyłem ją całą w ciągu 15 minut.

Nowa zabawka to trzeba z kazdej strony dokladnie obejrzec, podotykac i powachac ;)

 

A tak powaznie, pytalem bo podlaczylem gasnice co2 a czytalem rozne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest to normalne ze po odkreceniu zaworu co2 przy okolo 2 barach wylot regulatora pokrywa sie szronem a ulatujacy gaz ma postac mgielki? Wole sie upewnic zanim wszystko zepne na stale ...

Jak widzę do odważnych świat należy, a tak na serio to szkoda reduktora, kega i Ciebie.

W wyniku pobierania płynnej postaci CO2 (to ta mgiełka po rozprężeniu) może uszkodzić się reduktor, co może spowodować niekontrolowany wzrost ciśnienia w kegu. Jeśli będziesz miał pecha to nie zadziała zawór bezpieczeństwa i...

Różnice między gaśnicą a butlą do wyszynku opisuję tutaj: http://www.piwo.org/forum/p86746-11-02-2011-07-43-25.html#p86746

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te posty czytalem i wlasnie dlatego mialem obawy.

Tak sie akurat sklada, ze w Irlandii jest to dosyc popularna metoda.

Nawet akwarysci korzystaja z 'gasnic z odzysku'.

Wiele osob pisalo, ze pomimo wszystko wlasnie z nich tutaj korzysta i nikt problemow nie zglaszal.

Majac na uwadze info z podlinkowanych watkow dluzsza chwile dzisiaj z panem w punkcie nabijania rozmawialem.

Stwierdzil, ze nie bedzie najmniejszych problemow z pojemnikiem ktory kupilem.

Jak widac co kraj to obyczaj ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaśnice same w sobie są ok, ale dopiero jak wyjmiesz im rurkę ze środka- bo pobierasz płynny CO2 z dołu, a nie gazowy z góry. Po partyzancku można odwrócić gaśnice, ale to loteria.

Czesc ludzi wyciaga a czesc zostawia i pisze ze jest ok.

Nic to cholerka, dla spokoju jutro podjade chyba jeszcze raz do kolesia i poprosze o jej usuniecie.

 

Edit: ok, rurka usunieta. Po pracy dalsze testy.

Edytowane przez JakubS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się może podepnę do tematu. Planuję podłączyć dwa Corneliusy do butli z gazem tyle, że nie posiadam ani butli ani przewodów ani reduktora i jako, iż jestem totalnie zielony w temacie mam prośbę do tych obeznanych co i jakiego typu muszę kupić żeby to funkcjonowało poprawie(może jakiś link do sklepu). Napiszę może co posiadam. dwa kegi, jeden komplet szybkozłączek(w niedalekiej przyszłości dokupię drugi), jeden nalewak doczepiany do szybkozłączki(nie ten plastikowy na rurce ale metalowy doczepiany bezpośrednio do złączki). Beczki póki co nie będą wkładane do lodówki. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz szybkozłączki do reduktora, trójnika i węży o średnicy wewnętrznej pasującej do końcówki złączki gazowej kega. Wszystkie te przedmioty oferował kolega Wesoły. Skontaktuj się z nim. On Ci fachowo poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.