Skocz do zawartości

Witam


Harasim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem na forum już od niedawna i znalazłem tu sporo interesujących wiadomości.

Na swoim koncie mam 3 warki wszystkie w 100% z własnoręcznie przygotowanych/ nazbieranych surowców.

Pierwsze było strasznie gorzkie.

Drugie dawało starą skarpetą.

Trzecie natomiast jest trochę za gorzkie ale nie jest tak strasznie jak przy pierwszym, obecnie dojrzewa w keg-u i mam nadzieje ze trochę straci na gorycze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz planuje większe zakupy na ok. 7 warek i w chmiel też postanowiłem zainwestować.

Ale nie odstawiam na bok własnego słodu i chmielu dzikusa będę z nich robił małe próbki po 5l i sprawdzał wydajność, smak i aromat a jak wyjdzie coś ciekawego to przeliczę na większe warki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drożdże były ze skórek od białych winogron, albo gruszek. A co do chmielu to nie będzie miało na niego wpływu dość duża ilości dzikiego chmielu który rośnie w pobliżu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drożdże były ze skórek od białych winogron, albo gruszek. A co do chmielu to nie będzie miało na niego wpływu dość duża ilości dzikiego chmielu który rośnie w pobliżu ?

 

Cześć

Ta skarpeta to prawdopodobnie od chmielu właśnie, jeśli tego dzikusa użyłeś :(

Chmielnik, możesz spokojnie założyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też odradzam chmiel dziki. Lepiej zamówić coś w ciemno z alledrogo.pl (tak ja to zrobiłem :| ) ale szlachetnego, no i drożdże też odpowiednie trzeba mieć, bo wyjdą przeważające posmaki owocowe, a to nie każdemu pasuje. Słody wszelakie można spokojnie w warunkach domowych otrzymać tylko trzeba poczytać. Ja słodowałem już chyba wszystkie zboża w różnych wariancjach (a'la pilzneńskie - monachijskie, karmelowe, palone) pytanie tylko czy jest to opłacalne, bo proces czasochłonny :(

EDIT: zamówiłem chmiel na allegro tylko dlatego, że przesyłka wynosiła mnie 1,5 zł, no i chmiel był niedrogi, ale NN. Pozostałe składniki miałem to nie miałem powodu składania zamówienia w specjalistycznym sklepie, ale to jednorazowy przypadek na początku drogi :|

Edytowane przez Swiaderny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.