Skocz do zawartości

Pilnie Potrzebna Pomoc !!!!


BrewDogFan

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie różnica temp góra-dół nie przekracza 1st, i wiadomo, że nie jesteśmy w stanie utrzymać w każdym punkcie takiej samej temp. ale nie o to chodzi, lecz jak ktoś chce przypilnować, żeby nie mieć dużych wahań, to jest wstanie :D

Zaczynamy się rozumieć. Ustalamy temperature zacierania, wyznaczamy do niej widełki od-do, które są do zaakceptowania, po czym dokładamy starań aby się w nich zmieścić. Po wyłączeniu grzania i wyrównaniu temperatury, różnica 1 stopnia nie jest wyczynem, ale z pewnością bardzo dobrym wynikiem - oczywiście przy dokonywaniu pomiarów w różnych częściach zacieru.

Edytowane przez bogdan62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

@przemo70 gratuluję precyzji pomiarów, jeśli różnica góra- dół stabilnie nie przekracza 1°C to jesteś mistrzem

Dzięki mimazy za uznanie, ale na tym forum takich "mistrzów" jak ja jest więcej :D

Żarty żartami, ale ja nie jestem aż takim świrem, żeby tak sumiennie pilnować temperatury co do 0,1st, jakieś widełki mam zawsze, ale nie przekraczające 1-1,5 stC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, nie pomyślałem o mieszadle, jestem jeszcze na etapie łyżki drewnianej :D

 

Generalnie podsumowując rozmowę myślę że różnica 2 stopni może powodować jakąś różnicę, jednak nie chce mi się wierzyć że dokładność poniżej 1 st różnicy coś zmieni- tu raczej większa rola drożdży, robiłem piwo 20blg wyłącznie ze słodów zacieranych w 72°C a drożdze THG wytrawiły do 4blg

Dążenie do idealności pomiaru czy czystości w piwowarstwie jest jak matematyczna funkcja graniczna- dąży do stanu idealnego ale go nigdy nie osiągnie, więc w którymś momencie trzeba rozważyć czy warto, czy nie zaczyna to być przesadne. A to gdzie jest ten moment to każdy musi rozważyć sam, dla jednego to będzie 67°C +-5* i piwo wyjdzie, dla drugiego stabilność poniżej 1°C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.