Skocz do zawartości

Poważna sprawa - sklep/sklepik :D


Rekomendowane odpowiedzi

amap, kapsle to się kupuje na raz 1000szt, oxi można zastąpić wybielaczem ze sklepu, na gazetce, którą kupi kilka osób sklepu nie utrzymasz.

wszystko można kupić na zapas - trzeba miec jeszcze miejsce na składowanie tego wszystkiego, ja nie mam. na gazetce samej nie faktycznie się nie utrzymasz ale pomysł połączenia sklepu dla piwowarów ze sklepem z piwami tudzież z innymi rzeczami jak najbardziej jest do zrobienia. jest parę sklepów, które sprzedają przy okazji dosyć duży asortyment dla winiarzy dlaczego więc nie sprzedawać dla piwowarów w ten sam sposób?

jeśli będę chciał kupić np. chłodnicę i do wyboru będę miał tańszą i droższą sam opis w internecie nie za wiele mi powie - co innego jeśli będę mógł zobaczyć, dotknąć i powąchać...

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnych cenach paliwa (uśrednijmy, 40zł/100km) nie opłaca się jechać do sklepu, który jest dalej niż 25km od domu. Zachodzę w głowę, dlaczego w Warszawie czy Wrocławiu lub Krakowie jest taka moc piwowarów domowych, a w całej aglomeracji śląskiej (gdzie mieszka ponad 2mln ludzi, czyli nieco więcej niż w w/w ośrodkach) jakby nieco mniej... Choćbyś miał stacjonarny w centrum Katowic, to przypuszczam, że rodziny nie wyżywisz... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a) ile z tych 2mln wie, że może samemu zrobić piwo i będzie ono lepsze niż kocerniak? od tego jest PSPD by taką postawę krzewić (z całym szacunkiem ale jeszcze nie widać efektów)

b) ludzie nie mają czasu by uwarzyć samemu piwo?

w dalszym ciagu będę się upierał za sprzedażą 'przy okazji'

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można i bez organizacji.

Pewno, że można. Niezaprzeczalnie jednak, organizacja daje większe możliwości.

Indywidualnie Piwowara, ani innego magazynu, raczej nikt nie wyda. Szkolenie sędziowskie też nie może być sprawą prywatną. Duży konkurs piwa także wymaga już organizacji, itd., itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się jednak powołam na kolegę Marmura bez doświadczenia w branży piwowarskiej i handlowej nie ma co się się porywać z motyka na słońce :monster:

Musi być jakieś doświadczenie, ale bez przesady, bo można by czekać do emerytury , często "rozpoznanie bojem" zdaje egzamin. Planując działalność należy skupić się na rozpoznaniu rynku, wyszukiwaniu luk do wypełnienia, po czym upór, zawziętość i konsekwencja. Działalność stacjonarna może mieć sens, jeżeli stanowi uzupełnienie innej oferty i jest uzupełniona o sprzedaż internetową. Na podkarpaciu w wielu miejscowościach powstały sklepy z piwem, pomyśl o rozmowach z właścicielami, może zdecydują się na współprace bez konieczności inwestycji z ich strony - można "obskoczyć" całe województwo. Rynek jest ograniczony, ale zawsze znajdzie się coś z czym mamy problem w istniejących sklepach internetowych np. sklepy unikają "jak diabeł święconej wody" małych przesyłek listowych, kto pierwszy znajdzie na to sposób zwiększy obroty, itd. Na koniec, aby nie było za slodko, rozpoczęcie działalności to "droga przez mękę", od roku działam w interesie rodzinnym, początki tak cięzkie, że drugi raz chyba nie zdecydowałbm sie - rozpoczęcie działalności musi być decyzją przemyślaną i to wspólnie z rodziną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można i bez organizacji.

Pewno' date=' że można. Niezaprzeczalnie jednak, organizacja daje większe możliwości.

Indywidualnie Piwowara, ani innego magazynu, raczej nikt nie wyda. Szkolenie sędziowskie też nie może być sprawą prywatną. Duży konkurs piwa także wymaga już organizacji, itd., itp.[/quote']

Organizacja tez moze ograniczac pewne formy dzialalnosci. Moze dzielic srodowisko. Gdy decyzje podejmuje sie nie demokratycznie i bez wiedzy czlonkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.