Skocz do zawartości

Piwne promocje w supermarketach


Usiu

Rekomendowane odpowiedzi

A ja polecam ser Cheddar w czarnym opakowaniu, super pasuje do piwka lepszego sera nie jadłem.

A ja właśnie w tym samym celu tu zawitałem, a przynajmniej w podobnym tj. jeśli chodzi o ten 8,88PLN/400g to go kupuję w Lidlu często w normalnej cenie (11PLN) i sobie chwalę, ale zabił mnie ten 12-miesięczny co też jest w promocji a nie widuję go na co dzień - ZA-JE-PYSZ-NY!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam ser Cheddar w czarnym opakowaniu, super pasuje do piwka lepszego sera nie jadłem.

A ja właśnie w tym samym celu tu zawitałem, a przynajmniej w podobnym tj. jeśli chodzi o ten 8,88PLN/400g to go kupuję w Lidlu często w normalnej cenie (11PLN) i sobie chwalę, ale zabił mnie ten 12-miesięczny co też jest w promocji a nie widuję go na co dzień - ZA-JE-PYSZ-NY!

Właśnie degustuje powyższego chedarra i niestety jakość jest o wiele gorsza niż sprzed roku. Pewnie Lidl stwierdził że szkoda tak dobrego sera na PL i daje jakąś " podróbkę "

 

To jest tylko moje spostrzeżenie z którymi nie musicie się zgadzać ;)

 

Kilka przykładów

http://www.hotmoney.pl/nabiezaco/Ceny-w-polskim-i-niemieckim-Lidlu-Wielkie-porownanie-g32294

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja o syropie jest na naklejce polskiego dystrybutora i chyba z rozpędu zamieścił tą informację na wszystkich swoich piwach. Lepiej czytać skład z oryginalnej etykietki - tam chyba nic o syropie nie wspominają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne etykietki mają "Zawiera słód jęczmienny", więc wychodzi na to samo.

 

To nie to samo Zawiera słód jęczmienny to informacja dla alegrików

Nie - informacja "zawiera słód jęczmienny" to informacja, że zawiera coś innego niż słód, drożdże, chmiel i wodę, pod przykrywką "informacji dla alergików".

 

Bo nie musi

To po co na niektórym chlebie piszą "bez polepszaczy"? Bo muszą?

Czy chcą?

 

Jak nie ma obowiązku to po co podawać? Całkowicie zbędna informacja.

Dla kogoś kto choć raz przeczytał na onecie o żółci zwierzęcej nie jest to zbędna informacja. A że w tym kraju prawie każdy pijący piwo choć raz to przeczytał, to ...

ech, chyba za trudne.

 

Standardem rynkowym jest (niestety) niepodawanie.

Ja bym powiedział, że standardem rynkowym jest dodawanie do piwa kukurydzy, syropu glukozowego i enzymów.

(Jeżeli jako standard rozumiemy ilość sprzedanego piwa).

Edytowane przez elroy
Nie pisz post za postem. Połączyłem w/w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie po to żeby ich nazywać "craftami" ;)

IMHO, jedna i druga sytuacja to elementy marketingu :mad:

Uważasz, że największe koncerny piwowarskie w Polsce i najwięksi importerzy mają na tyle słabe działy marketingu, że nie wiedzą, że informacja o pełnym składzie (woda, słód, chmiel, drożdże) może tyko pomóc, a nie zaszkodzić?

Z drugiej strony, uważasz, że browary rzemieślnicze mają na tyle rozbudowane działy marketingu, że doszli do tego, że trzeba podawać pełen skład, chociaż nie trzeba?

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.