Skocz do zawartości

Piwne promocje w supermarketach


Usiu

Rekomendowane odpowiedzi

To "stare" IPA z fioletową etykietką dostałem jako drobny prezent. Sama butelka też przypadła mi do gustu. Bardzo mi smakowało to piwo, choć zupełnie inna to IPA niż z amerykańskimi chmielami. Piłem dość dawno co prawda, ale wspomnienia pozytywne.

 

Ten Bengal to to samo pod inną nazwą i opakowaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak wychodzi ze strony Fullers'a. Ja jak piłem to stare jakiś czas temu to takie miałe przemyślenia:

 

Piana krótka, ale wysycenie w normie, bomba chmielowa, po otworzeniu od razu uwidacznia się aromat, nie jest ciężkie, ale gorzkie i konkretne, bogactwo piwa ujawnia się w miarę degustowania. W aromacie jest wyczuwalna nuta alkoholu, niemniej jednak IPA jest treściwe i lekko słodowe. Goryczka a właściwie gorycz, której nie powstydziłby się piołun, jest poprzetykana nutami karmelu, jęczmiennej whisky, a nawet herbaty zielonej.

 

Jak odpalę Bengal'a będę mógł się wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe w Żabkach jest inna butelka, niż te używane w browarze Chiswick. Piłem wiele piw od nich i jest to jednen z moich ulubionych browarów angielskich. Bengal Lancer - zdaję się, że to to samo piwo co wcześniej IPA ( smakuje chyba tak samo ). Nowe butelki są dość dziwne, choć jak widać na stronie browaru to już obowiązująca nowa linia.

Edytowane przez goral89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej żabce również stoją Bengale. I faktycznie na dnie butelki jest osad drożdżowy jakiś. Za 8,99 niezły deal, do tego prawie brak ryzyka, że ktoś wykupi - klientela raczej nastawiona na inną półkę cenową ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jakiś czas temu odpaliliśmy Bengal Lancer'a z kolegą (przedtem poszedł jeszcze Trooper a w międzyczasie moje Bursztynowe za 2 pensy) i pamiętając tamto IPA, to Bengal jest odrobinę mniej chmielony, bardziej ułagodzony, brakuje mu pazura, jakie jest w tamtym, ale z drugiej strony jest piwem bardzo pijalnym, smacznym i klasycznym prawdziwym IPA.

 

Zastanawia mnie jednakowoż gdzie te obiecane promocje w supermarketach, gdzie w ogóle jakieś nowe piwa? Nie wiem jak Wy, ale ostatnio żywcem nie ma co brać, bo same starocie, miało być Burgundowe-ni ma, miał być Koźlak jakiś nowy z Perły-też ni ma, co rusz coś jest zapowiadane, i ni ma. np. Dziś w Leclerc'u pustka pustek, nawet Leżajsk nie S, tylko K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilnuję, pilnuję, recenzje nowych też czytam, choć Ci, co ostatnio recenzowali Bengal Lancer, to pojechali, dobrze że odezwał się tam Twój głos rozsądku :beer:

 

Jako promocję okołopiwną dodam że w Piotrze i Pawle od wczoraj jest cukier trzcinowy Demerara dry Gold Pack za 6,99 za...1kg. Cukier ten wielokrotnie stosowałem do ale, do entire butt porter, jest bardziej wydajny niż cukry z Sante czy Diamant i daje fajne aromaty.

Edytowane przez Bogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Burgundowe jest w Almie za 2 z czymś, ale się nie skusiłem, za to ze względu na koniec daty ważności wysyp zacnych trunków: Young's bitter za 7,99, Erdinger Pikantus za 5,99, poza tym Porter Warmiński za 5,29 (tu jakoś promocji nie widzę), Baltika lager za 2,99 i za 3,99 w jakimś śmisznym szkle też niestety lager, ale skandynawski, nazwy nie pamiętam, coś się kończy ckl czy jakoś tak.

 

Najważniejsze, bym zapomniał, nie wiem jak w innych Almach, ale w naszej udało mi się dorwać 4 sztuki Leżajska warzonego w Leżajsku (!), a już traciłem wszelką nadzieję, wszędzie K i K.

Edytowane przez Bogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Już niedługo w Lidlu przyzwoite brytyjskie piwka :)

Do tego w bardzo przystępnych cenach!

http://gazetka.lidl.pl/8406c786-e753-472d-be0e-bea9fa040a3f/html5.html

 

Strona 16-17

Edytowane przez Gąska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spitfire-Tyskie wśród bitter'ów, za tę cenę można, jak się nie zna

Old Speckled Hen-dużo lepsze, warto

Stout-dla fanatyków i to jest najsłabszy, ekwiwalent Guinness'a

Hen's Tooth, prawdziwe ale, kondycjonowane w butelce, im później wypite, tym lepsze

Abbot-klasa Spitfire'a, można, ale nie trzeba

Twisted Thistle-mnie bardziej smakowała ich wersja mała i specjalna, poprawne IPA

Bishop's Finger-tylko troszkę gorsze od Hen's Tooth

Ruddles Country-przedtem nie było, nie wiem nic na ten temat???, sesyjny bitter, z ciekawości można

St. Edmund's Golden-też jakiś bitter, z ciekawostek wiem, że pite często gęsto przez Izbę Gmin, czyli piwo gminne :P za tę cenę warto skosztować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie moim zdaniem ceny proporcjonalne do jakosci piwa. ;) moge jedynie polecic Belhaven... Bo technicznie piwo to jest z mojego regionu (east lothian)

 

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej pewnie spróbuję wszystkiego z wyjątkiem Guinnessa, tym bardziej, ze w piwnicy sucho. Warto chyba docenić, że w ramach brytyjskiego tygodnia nie sprowadzili brytyjskich eurolagerów, tylko coś z górnej fermentacji - nawet jeżeli niektóre w smaku będą trochę przypominać lagery ;) Dzięki Gąska.

Edytowane przez olo333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lidl od tygodnia azjatyckiego zobowiązał się sprowadzać piwa z krajów, które również mają Lidl'a, oraz rozszerzyć ofertę tygodni tematycznych o kraje, których nie było, a które miały już tydzień polski u siebie; tak więc nie zdziwcie się jak przyjdzie tydzień belgijski i jaka to będzie uczta :D

Edytowane przez Bogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.