Skocz do zawartości

Piwne promocje w supermarketach


Usiu

Rekomendowane odpowiedzi

 

Napisałem tak jak czuję, czyli co akurat mi się skojarzyło, a że przy okazji parę osób wzbogaciło swoją wiedzę nie tylko piwowarską, to chyba dobrze? Trudnych słów raczej nie było, nie mów mi, że nawet choćby ze słyszenia nie kojarzysz wina marsala, tataraku czy dzięgla?

Ale co mi to daje że znam te słowa ze słyszenia? Chodzi o to, że nie wiem jaki aromat daje tatarak czy jaki smak ma dzięgiel. Na prawdę jestem ciekaw ile osób z forum nie miało problemów z identyfikacją tamtych 4 określeń.

 

Kiedyś pracowałem jako grafik, ale to jeszcze nie znaczy że będę określał kolor piwa podając numery pantonów. Nie piszę recki piwa dla siebie, tylko dla innych.

 

Napisałem moje odczucia, jak zwykle się czepiasz. Korona z głowy komuś nie spadła jak sobie niektóre słowa, których rzekomo wg Twojej teorii miał prawa nie znać, sprawdził tu czy tam. Czerwień puzzuoli jest znana od XVII-ego wieku i nietrudno znaleźć, jaki to odcień i jeśli akurat odpowiada temu, jaki ma GD, to przynajmniej daje opis precyzyjny, można sobie wyobrazić. Tatarak jest podobnie ziemisty jak dzięgiel, ale dzięgiel jest bardziej korzenny i gorzkawy, a tatarak bardziej pikantny. Nut dzięgla szukaj w likierach klasztornych, a tataraku w likierach gorzkich.

 

Bogi, fajny opis zaprezentowałeś. Jeśli możesz załóż temat : 'degustacje piw sklepowych'. Ma być w Kielcach (info: sklep z innej beczki) kurs z próbkami do oceny piwa, strach iść :smilies:

Zgodnie z życzeniem: http://www.piwo.org/topic/17423-degustacje-piw-sklepowych/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trawestując świetny film: "do Lidl'a będę chodził, a kraftowców nie będę kupował, proszę panie blagierze, niech mnie pan umieści na tej swojej gablocie." Przeceny też mogą nas czekać, ale w przypadku czeskich piw np. takiej sytuacji nie było, więc lepiej brać póki jest, niż żałować, że jakby było za 3,99, tobym wziął, ale za 4,99 się waham. Prosty przykład, wczoraj widziałem całą serię Dr Brew, Mosaic IPA, Molly IPA,  cośtam IPA, wszystkie chmielone jakimś jankeskim łajnem spod krowy, procentowo cieńkie-ledwo powyżej 7% i cena 7,50zł (to i tak tanio, bo podobnież chodzą nawet po 9-10zł, jak porządny kraft winien), tak więc zdecydowałem się wybrać znów do Lidl'a, a szedłem po prawdziwą mozzarellę-niestety to akurat już wykupiono, i z czystym sumieniem wziąłem dwa 4paki GD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że moje piwne wydatki ostatnio przekraczają granice zdrowego rozsądku ;) a belgów wyniosłem cały kosz samochodowy :)

Ipy-sripy dawno już nie kupuję, właściwie od czasu jak można kupić taniutko angielskie ales w innym dyskoncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

w jakim, bo kilka u mnie na wsi jest, ale w w oczy ale ;) mnie nie kłuły?

 

Ja kupuję w Intermarche. Na promocji bywają po 3,8 zł, bez promocji po piątaku. Abbot, Old Speck, Old Golden Hen, jakiś stoucik od Belhaven... chyba cała seria kraftowa z browaru Greene King, butelki 0,33l po 4,5 zł - bez promocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

w jakim, bo kilka u mnie na wsi jest, ale w w oczy ale ;) mnie nie kłuły?

 

Ja kupuję w Intermarche. Na promocji bywają po 3,8 zł, bez promocji po piątaku. Abbot, Old Speck, Old Golden Hen, jakiś stoucik od Belhaven... chyba cała seria kraftowa z browaru Greene King, butelki 0,33l po 4,5 zł - bez promocji.

 

Potwierdzam, tylko jest problem taki, ze np. jak u Ciebie jest stout'cik od Belhaven'a to u mnie jest co innego, czego u Ciebie nie ma, i niestety gazetka jest najmniej miarodajna, trzeba po prostu pójść i zobaczyć co jest. Dlatego rzeszowski asortyment będzie się różnił od gdyńskiego. Pamiętam raz zobaczyłem jakie cuda w gazetce poleciałem i znalazłem inne cuda; jak mi wyjaśnił facet, co tam się kręcił, wszystko zależy co zdecydują się do jakiego miasta wysłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butelka GD - 0,33 kosztuje w Lidlu 5 zlotych a butelka polskiego kraftu 0,5L 7-8zl. Jesli dodac 170 ml do GD aby dobic do tych 0,5L to tez wyjdzie cos kolo 7 zlotych. A wielkosci produkcji i koszt per litr nie ma nawet co porownywac. Ja tu wielkiej roznicy cenowej nie widze  :roll:

Poza tym caly ten Piraat Triple Hop ohydny, slodki ulepek podjezdzajacy lekka szmatka. Nie udalo mi sie wypic i podziekowalem. Jest wiele innych, pysznych belgijskich piw w szczegolnosci od duzo mniejszych browarow- ale tych w lidlu nie uswiadczymy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jeden kolega podsumował różne opracowania naukowe:

Możliwe są dwa podejścia: "patrzcie jakie to łatwe, zaraz wam wszystko pokażę i wytłumaczę" oraz "to jest bardzo skomplikowane, a dla podkreślenia elitarności tematu użyjmy wielu trudnych słów".

 

Jak dla mnie Bogi, jesteś forumowym mistrzem jednego z tych podejść. :smilies:

Jest styl amerykański pisania podręczników - "patrz jakie to proste"

i styl brytyjski - "patrz jaki jestem mądry"

:D

 

Większość polskich podręczników (przynajmniej z mojej działki) niestety reprezentuje styl brytyjski   :D

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niemcy wystawieni w całości, ze względów stricte politycznych bym Krombacher'ów nie brał, reszta ok, choć u nas porozrzucane jak diabli. Z belgów zostały Petrus'y luzem, Corsendonk'i, jakiś Leute się uchował i dość dużo Piraat'ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.