Skocz do zawartości

Ekstarakt = ilosc słodu


kol4

Rekomendowane odpowiedzi

Nie da się tego przeliczyć tak łatwo. To zależy od Twojej wydajności przy zacieraniu. Mniej więcej możesz przyjąć, że z 1kg słodu uzyskasz 5l brzeczki 12°Blg. Może napisz do czego jest ci potrzebny taki przelicznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslałem o częściowym zacieraniu. Nie mam mozliwości technicznych na płene zacieranie więc sobie wykombinowałem że bede zacierał tak powiedzmy z 50 % surowca a drugie 50 % zapodam w postaci ekstraktu płynnego 1,2 kg lub 1,7 kg. I teraz mam problem np ile dac słodu na powiedzmy 1,2 kg płynnego ekstraktru jasnego wes aby uzyskac ok 20 L gotowej brzeczk do fermentacji o powiedzmy ok 12 BLG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy dodasz do 1,2kg ekstraktu 10l wody to będziesz miał ok 11-11,5Blg. Do tego potrzebujesz 10l brzeczki 12blg czyli używasz 2, a bezpieczniej będzie gdy użyjesz 2,5kg słodu. Mam tylko jedno pytanie - jak chcesz chmielić?

Edytowane przez grzechu_k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do chmielenia to teoretyzowałem w nastepujący sposób :

 

1. robie powiedzmy zacieranie w ok 10 L

2 dodatje do tak przygotowanej brzeczki 1,2 kg ekstraktu ( czyli taki brzeczkowy koncentrat mi powstaje)

3 Cmiele te 10 L koncentratu i w fermentatorze uzipełniam pozostałymi 10 litrami wody

 

czy i ewentualnie gdzie tkwi błąd w planie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość browarów przemysłowych robi podobnie ;) . Spokojnie powinno wyjść w miarę dobre piwo, choć pewnie nie będzie to bez wpływu na jego walory. Nie myślałeś może o mniejszych warkach jeśli już naprawdę nie masz warunków? Np. 10 l?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslałem o częściowym zacieraniu. Nie mam mozliwości technicznych na płene zacieranie więc sobie wykombinowałem że bede zacierał tak powiedzmy z 50 % surowca a drugie 50 % zapodam w postaci ekstraktu płynnego 1,2 kg lub 1,7 kg.

Trochę nie rozumiem co cię ogranicza ? rozmiar garnka, sprzęt ? możesz zrobić 2 małe warki a nie kombinować jak koń pod górkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wie jakiej ilości słodu dopowiada 1,2 kg estraktu słodowego jasnego WES ?

Kiedyś w jakimś pdf z BA, znalazłem takie info:

1kg ekstraktu w proszku odpowiada 1,6kg slodu.

a że 1kg ekstraktu płynnego to 0,8kg ekstaktu w proszku tzn, że 1kg ekstraktu to ok 1,28kg słodu.

 

Czyli 1,2kg ekstraktu to tak jakby użyć ok 1,5kg słodu.

 

Ale pytanie czy warto się tak bawić? Rozumiem dodatek ekstraktu żeby zagęścić przy jakimś porterze czy RIS, ale tak "normalnie" to może lepiej, jeśli rzeczywiście nie masz warunków, się pobawić w mniejsze warki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.