Skocz do zawartości

Jaki rodzaj węża ?


emcede

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panów i Panie

 

Zacząłem zabawę z kegowaniem piwka :okey: w zasadzie mam wszystko oprócz węży. Co do węża gazowego domyślam się że musi być zbrojony, ale jakiego rodzaju wąż powinien być jako beer line ? Zwykły igielit starczy czy musi być jakiś PU, PE czy cuś ?

 

A i jeszcze jedno pytanko. Nie chciałbym sobie zepsuć (zalać) reduktora na samym początku więc, jak to jest z tym podłączaniem gazu do kega aby piwo nie cofnęło się do reduktora? Może mało precyzyjnie się wyraziłem ale Ci co wiedzą to pomogą, mam nadzieje :beer:

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja używałem bardzo długi czas wężyka igielitowego 5-6mm, ciśnienie 2,5bar spokojnie wytrzymywał i nie było problemów z rozlewem, do CO2 zbrojonego. Chyba że masz dostęp do węży dedykowanych do piwa, wtedy możesz założyć taki.

 

Biała końcówka - wąż zbrojony - Co2 - reduktor - krótka rurka w kegu.

Czarna końcówka - wąż piwny, igielitowy - piwo - kran, keg - długa rurka w kegu. Optymlalne ciśnienie przy rozlewie od 1 do 2 bar (zależnie od stopnia karobnizacji piwa i średnicy węża) Metoda prób i błędów. Wtedy będziesz wiedział najlepiej na jakich ustawieniach się rozlewa dobrze piwo na twoim sprzęcie.

 

Ciśnienie w kegu musi być takie samo jak na reduktorze, lub mniejsze (nie będzie się pienić) I wszystko szczelne (dobrze pozaciskane opaski, aby powietrze się nie dostawało do piwa, brak pęcherzów powietrza w wężu z piwem. Zacisnąć na igielicie nie ma problemu, jest miękki, gorzej na typowym wężu do piwa, jest twardy. Przed zaciśnięciem wtedy, dobrze jest go rozgrzać w gorącej wodzie miejsce węża, gdzie będzie zaciskana opaska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musi być zbrojony, ja używam dedykowanego zarówno do rozlewu jak i co2, jest ok. idealnie wchodzi na końcówki szybkozłączek i tak jak vettis wspomniał, należy rozgrzać troszkę taki wąż przed podłączeniem. dobrze mieć również kran z regulacją przepływu - dostosujesz wtedy rozlew gdy masz przegazowane/niedogazowane piwo

:okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem zabawę z kegowaniem piwka :okey: w zasadzie mam wszystko oprócz węży.

Jakbyś chciał to mógłbym Ci odstąpić zarówno wąż piwny (taki sztywny barowy ok 1,8-2 mb 7mm) jak i ciśnieniowy do CO2 (nie wiem ile mam). Tylko kwestia wysyłki.

 

Węże jak na tym zdjęciu:

http://www.piwo.org/forum/postgallery.php?pid=39792&filename=P1020647.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.