Skocz do zawartości

malinowe z pilsa?


Dzidek64

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zamiar uwarzyć pilsa i wykorzystać część na piwo malinowe dla żony wg tego przepisu dodanego przez Zbyszka T:

"Po fermentacji burzliwej jasnego lub bursztynowego* piwa (około 12 blg początkowe)

na drożdżach górnej fermentacji ? przy zlewaniu na cichą:

Zostawiamy w fermentorze około 5-7 litrów piwa wraz z całym mułem i osadami drożdżowymi.

Dodajemy do tego:

a) baniak wody źródlanej (najtańszej) 5 litrów + 2 syropy malinowe Herbapol 420 ml (lejemy na zimno)"

 

mam pytanie czy da rade na dolnych drożdżach saflager w 34/70? i jak długo trzymać takie piwko na burzliwej i cichej i czy dodać do tego jeszcze zupki chmielowej? Będzie to dopiero moja druga warka, więc stąd takie banalne pytania ale chciałbym takim ala redsem zyskać trochę przychylność żony na nowe hobby bo strasznie się piekliła jak zawaliłem cała kuchnie (choć piwko jej smakowało)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie ok.sugeruję tylko rozważnie dawkować kompot chmielowy. Mam przykre doświadczenia z intensywnym chmieleniem i intensywnymi smakami owocowymi, "gryzą się". Dominować powinny owoce, a chmiel jedynie w tle, albo odwrotnie.

Fermentacja jak typowego dolniaka.

Edytowane przez bogdan62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile dać i jakiego? mam tylko marynke i lubelski.

Nie potrafie podać dawki chmielu, używałem kompot chmielowy w/g smaku lub połowę dawki chmielu używaną do robionego wcześniej piwa - ilości musimy ustalić indywidualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.