Skocz do zawartości

Kaplsownica stołowa domowej roboty


kfas666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Jako, że na forum jestem nowy chciałbym się ze wszystkimi przywitać !

Moja zabawa z piwowarstwem domowym dopiero się zaczyna, pierwsza warka już wstawiona no i trzeba było zadbać o zabutelkowanie.

Przedstawiam moją kapslownicę ;) ładna może nie jest ale działa jak na razie bez problemu.

 

zdjcie0519v.jpg

zdjcie0518.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] ładna może nie jest ale działa jak na razie bez problemu.

Cześć! Podstawa z pancerza czołowego czołgu T-34? :)

 

Jak się chwalimy to i ja ;)

W oddziale działkowym działa:

kapslownica%2Bkierownica%2B1.jpg

kapslownica%2Bkierownica%2B2.jpg

 

W oddziale Olsztyn:

20111116041.jpg

20111116044.jpg

 

Bo kapslownica ma działać i być niezniszczalna :)

Edytowane przez Swiaderny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach ta sztuka współczesna :)

brak jedynie dreblinek :)

 

U mnie na stanie poza grfetą... stojak wiertarki z zaadaptowaną kapslownicą młotkową ;)

niestety troszkę siły wymaga do zagniatania kapsli... no ale mniej niż u Erla, btw poprawiłeś coś z końcówką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się bardzo, że wam się podoba :smilies: Jeśli chodzi o koszty to były naprawdę niewielkie, tylko kapslownica młotkowa. Mechanizm jest od wyciskarki do cytrusów, którą dał mi kumpel, bo się walała po domu. Pancerz z T-34 i rurki znalazły się w piwny.

Jeśli mechanizm z wyciskarki nie wytrzyma, to gdzieś w piwnicy czeka jest stary statyw do wiertarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pokusiłem się na Grifo (ze statywem), odebrałem w piątek i zaraz zabrałem sie do kapslowania. Powiem tak, wygląda ładnie ale jest troche za delikatna. Potrzeba jednak siły aby kapsel siedział "do końca" a przez to wszystko sie nadwyręża, pracuje i gnie. Muszę wzmocnić, bo jak patrze na te delikatne spawy (zgrzewy???) którymi kolumna przymocowana jest do podstawy to mnie smiech ogarnia... Uważam że kapslownica musi byc pancerna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pokusiłem się na Grifo (ze statywem), odebrałem w piątek i zaraz zabrałem sie do kapslowania. Powiem tak, wygląda ładnie ale jest troche za delikatna. Potrzeba jednak siły aby kapsel siedział "do końca" a przez to wszystko sie nadwyręża, pracuje i gnie. Muszę wzmocnić, bo jak patrze na te delikatne spawy (zgrzewy???) którymi kolumna przymocowana jest do podstawy to mnie smiech ogarnia... Uważam że kapslownica musi byc pancerna :smilies:

Podstawa oczywiście przykręcona jest do blatu? Też mam Grifo ale u mnie aż tak się wszystko nie wygina, może mniej siły przykładam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Jako, że na forum jestem nowy chciałbym się ze wszystkimi przywitać !

Moja zabawa z piwowarstwem domowym dopiero się zaczyna, pierwsza warka już wstawiona no i trzeba było zadbać o zabutelkowanie.

Przedstawiam moją kapslownicę :smilies: ładna może nie jest ale działa jak na razie bez problemu.

 

http://img600.imageshack.us/img600/2564/zdjcie0519v.jpg

http://img341.imageshack.us/img341/3517/zdjcie0518.jpg

Witam piwowara z pobliża (jestem z NML) i życzę sukcesów z kolejnych wynalazków i udanych warek.

+ na początek działań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach ta sztuka współczesna :smilies:

brak jedynie dreblinek :P

 

U mnie na stanie poza grfetą... stojak wiertarki z zaadaptowaną kapslownicą młotkową :/

niestety troszkę siły wymaga do zagniatania kapsli... no ale mniej niż u Erla' date=' btw poprawiłeś coś z końcówką?[/quote']

Nic jeszcze nie ruszałem , jak znajde chwilę , to się pobawie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pokusiłem się na Grifo (ze statywem), odebrałem w piątek i zaraz zabrałem sie do kapslowania. Powiem tak, wygląda ładnie ale jest troche za delikatna. Potrzeba jednak siły aby kapsel siedział "do końca" a przez to wszystko sie nadwyręża, pracuje i gnie. Muszę wzmocnić, bo jak patrze na te delikatne spawy (zgrzewy???) którymi kolumna przymocowana jest do podstawy to mnie smiech ogarnia... Uważam że kapslownica musi byc pancerna :smilies:

Może masz problem ze średnicą wewnątrzną głowicy? Ja swoją właśnie odesłałem bo nijak nie dało się zacisnąć kapsla, a przy jej delikatnej konstrukcji bałem się że za chwilę rzeczywiście ją złamie i będzie po zabawie. Sprawdzałem suwmiarką i w Grifo średnica wewnętrzna głowicy wynosiła ok 27,5mm. Trochę to za mało aby kapsel wcisnął się do środka i poprawnie zacisnął. W Grecie mam 28,5mm a i tak butelki same nie chcą wypaść. Zobaczymy jak będzie funkcjonowało gdy dojdzie nowa głowica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

W Lidlu pojawiły się stojaki do wiertarki za 70zł. W połączeniu z kapslownicą młotkową daje uzdolnionemu manualnie tanią kapslownicę stołową.

 

Słabe przełożenie ma ta dźwignia. Przerabiałem ten statyw i musiałem zrobić nową dźwignię w innym miejscu, bo na oryginalnej musiałem włożyć duuużo siły żeby zakapslować butelkę. Ogólnie nie polecam, lepiej dołożyć 3 dychy i mieć normalną kapslownicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kapslownica, głowica z grety + stojak od wiertarki, trochę własnej roboty (właściwie brata).

Kapslowanie gretą to był dla mnie koszmar, teraz to przyjemność, szybko i sprawnie, i po sprawie.

 

Czy można tym kapslować butelki różnej wielkości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pokusiłem się na Grifo (ze statywem), odebrałem w piątek i zaraz zabrałem sie do kapslowania. Powiem tak, wygląda ładnie ale jest troche za delikatna. Potrzeba jednak siły aby kapsel siedział "do końca" a przez to wszystko sie nadwyręża, pracuje i gnie. Muszę wzmocnić, bo jak patrze na te delikatne spawy (zgrzewy???) którymi kolumna przymocowana jest do podstawy to mnie smiech ogarnia... Uważam że kapslownica musi byc pancerna ;)

Mam to samo. Szczerze trochę jestem rozczarowany. Miałem nadzieję, że będzie porządniej wykonana :monster:

Masz pomysł jak ją wzmocnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądałem Grifo HD na żywo i moje spostrzeżenia są takie, że jest to najlepsza kapslownica do użytku domowego na naszym rynku (ja przynajmniej nie natknąłem się na coś lepszego), jednakże nie jest warta swojej ceny. Zastanawiając się nad czym solidnym pokusiłbym się o coś takiego:

 

http://allegro.pl/st...2787791674.html

 

Średnica uchwytu wiertarki wynosi 38-43mm, wiec do tego dorobić głowicę zgodnie z załączonym rys., którą mocujemy w uchwycie wiertarskim stojaka.

HD z takim zestawem nie ma porównania. Należy jednak pamiętać o tym, żeby wybrać stojak w wersji z przekładnią zębatą a nie z dźwignią. Tylko wtedy będzie do naprawdę komfortowa i wydajna kapslownica.

post-5473-0-12242000-1355937364_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.