Skocz do zawartości

Patenty na dodanie glukozy do refermentacji: prośba o pomoc.


korek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem z tym kalkulatorem.Na tą chwile 'warzę' piwa, bez konkretnej receptury więc ciężko określić ich styl.Jak obliczyć w takim wypadku cukier do refermentacji?

 

Ja bym zastosował taki poziom nagazowania, jaki pasował mi w poprzednich uwarzonych piwach. Trudno jednak sugerować coś do "bezstylowca", jeżeli nie zna się jego założeń (co się chciało uzyskać).

Mimo wszystko - widząc ilość Twoich warek - proponowałbym warzenie "stylowe". Po pierwsze masz mnóstwo gotowych informacji do wykorzystania a po drugie - co ważniejsze - przekonasz się sam, jaki wpływ na efekt końcowy mają skład i technika warzenia. To jest dobra podstawa, by samemu wtedy tworzyć wariacje i experymenty :-)

Edytowane przez Bączek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wszystkie podpowiedzi są one oczywiscie przydatne a nasze niedoświadczenie dla niektórych doświadczonych jest jak rysa na szkle - nie od razu Kraków zbudowano. to co dla was jest oczywiste i zrozumiałe dla niektórych nie dlatego pisze w piaskownicy. Nie wszystko można znakleśc i przeczytać w WIKI

 

ja piwko robię z brewkitów i nie mam drugiego fermentatora (takie mam warunki i nie zacieram) więc albo muszę sypać cukier do butelek albo jak doradzacie strzykać roztworem cukru (co jak piszecie jest lepsze) ten kalkulator po angielsku to dla mnie "lajkonika" mało zrozumiały tym bardziej, że planuje podkręcić brewkita (15-16 blg z ekstraktu słodowego i glukozy +chmielenie lubelskim)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z tym kalkulatorem.Na tą chwile 'warzę' piwa, bez konkretnej receptury więc ciężko określić ich styl.Jak obliczyć w takim wypadku cukier do refermentacji?

 

Ja bym zastosował taki poziom nagazowania, jaki pasował mi w poprzednich uwarzonych piwach. Trudno jednak sugerować coś do "bezstylowca", jeżeli nie zna się jego założeń (co się chciało uzyskać).

Mimo wszystko - widząc ilość Twoich warek - proponowałbym warzenie "stylowe". Po pierwsze masz mnóstwo gotowych informacji do wykorzystania a po drugie - co ważniejsze - przekonasz się sam, jaki wpływ na efekt końcowy mają skład i technika warzenia. To jest dobra podstawa, by samemu wtedy tworzyć wariacje i experymenty :-)

Moje warki zaczęły powstawać od października.Jedna jest tylko zacierana, dwie z ekstraktu nachmielone własnoręcznie i trzy z gotowców.Wszystkie jeszcze nie do picia, bo leżakują, lub fermentują ;)

Ogólnie chodzi mi tylko o to, żeby nie stworzyć granatów, bo lubię nagazowane piwo.Czy wystarczy kierować się porządnym odfermentowaniem i bez obaw dodawać cukier wg standardowej miarki do refermentacji?

Edytowane przez AG1929
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. większość receptur może podawać sugerowaną ilość surowca do refermentacji (cukier, glukoza, fruktoza, miód, itd.) ale możesz też skorzystać z kalkulatorów, np. takiego: http://hbd.org/cgi-b...ml?15348995#tag , jest po angielsku, ale dość prosty; w pierwszym polu do wyboru masz style piwa i podane pewne wartości nagazowania;

 

 

Chce robic bittera i wg tego kalkulatora powinienem uzyc tylko 38,5 g cukru - chyba cos nie tak,a moze ja cos zle robie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.