Skocz do zawartości

Szybki starter.


leech

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłbym tak ale walczę z wyeliminowaniem posmaku jabłkowego, które miałem w dwóch ostatnich warkach pszenicznych na 3068. Myślę, że to jakieś dzikusy mi się przyplątały (niezależnie od zacierania Blg schodziło do 1). Chcę dokładnie zdezynfekować sprzęt, a głównie kranik, który jest u mnie podejrzanym nr 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz wyeliminować posmak jabłkowy, to na początek obniż temp. fermentacji burzliwej.

 

edit

zapodam jeszcze co Kunze pisze na ten temat:

 

Zawartość aldehydu w piwie zwiększają:

 

- intensywna fermentacja

- podwyższona temperatura fermentacji głównej

- zwiększona dawka drożdży

- fermentacja główna pod podwyższonym ciśnieniem

- zbyt słabe natlenienie brzeczki oraz infekcje

 

Usuwanie wytworzonego aldehydu wspierają:

 

- wszystkie zbiegi poprawiające dofermentowanie i dojrzewanie

- podwyższenie temp. dojrzewania

- dobre napowietrzenie brzeczki nastawnej

- zwiększenie ilości komórek drożdżowych w zawiesinie podczas dojrzewania

Edytowane przez mateos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jakaś poważniejsza infekcja która przeniosła się z gęstwą to inna bajka, ale może poczytaj Aldehyd octowy - przyczyny ?. Tak wysokie odfermentowanie na tych drożdżach wskazuje jednak na infekcję, ale nie wiem jak zacierałeś i następną przyczyną może być złe wskazanie termometru w przedziale temp. działania enzymów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba jednak ten aldehyd z tymże odpada wysoka temperatura fermentacji, napowietrzenie i chyba infekcje bo piwo jest smaczne. Zostaje zbyt duża ilość drożdży - podczas pierwszej fermentacji wylazły, a przy drugiej zahaczały o dekiel.

Mam jeszcze jedną warkę na burzliwej (9 dzień) z takim samym objawem. Przetrzymać ją dłużej czy dodać jeszcze drożdży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Twoje piwo osiągnęło 1°Blg to znaczy, że odfermentowało bardzo głęboko i zabiegów, mających na celu dokończenie fermentacji, stosować nie musisz. Gdybyś kiedyś w przyszłości musiał to masz tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Podczepie się pod temat.

 

Właśnie zacieram RISa

Planuje 18 litrow 24 plato

Gestwa z s04 wygląda mi podejrzane.

Mam torebkę US05 w lodówce.

Myślicie że jednodniowy starter z jednej paczki da radę?

 

 

 

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez PiotrekU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczepie się pod temat.

 

Właśnie zacieram RISa

Planuje 18 litrow 24 plato

Gestwa z s04 wygląda mi podejrzane.

Mam torebkę US05 w lodówce.

Myślicie że jednodniowy starter z jednej paczki da radę?

 

 

 

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

 

Trochę, krótko ale jak nie masz wyjścia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starter z US05 to ostateczność. Jak już napisałem w innym temacie, mam grodziskie na s04. Piwo pachnie ładnie, w smaku ok

Ale niepokoją mnie te skupiska piany.

Co o nich sądzisz?

 

006daf0fdb270255737499a3cd9c1c3d.jpg

 

PS: Zebrałem ten "film" do słoika i postawiłem koło kaloryfera, zobaczę czy coś z tego zacznie rosnąć

Edytowane przez PiotrekU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest pleśń, ale wygląda niepokojąco. Niestety nie jestem w stanie stwierdzić co to dokładnie - może to resztki piany po drożdżach, a może już zalążek infekcji. Moim zdaniem spokojnie butelkuj, ale gęstwę dla spokoju do kible. Tak jak pisałeś lepiej nie używać takiej gęstwy niż się martwić. 

 

Co do startera na US-05 - może być za mało czasu - dolicz lag itp. Pewnie zadasz te drożdże w fazie wysokich krążków ale jednak RIS 18 litrów -24 blg potrzebuje około 250 ml zdrowej gęstwy czyli około samych 4-5 saszetek drożdży. Zastanów się czy nie przestawić warzenie RIS-a a zrobić jakieś lekkie piwo na rozruch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.