Skocz do zawartości

Akcja wiaderka plastikowe prostokątne.


gregori1977

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dostałem wiadra od Pana kuriera trochę pobłądził i musiał do mnie dzwonić jak dojechać :P ale dał radę :D . Wiadra zapakowane super, eleganckie i wyglądają na solidne :okey: .

Ciężko je się zamyka i otwiera, szczególnie przy tej drugiej operacji łatwo jest uszkodzić pokrywkę.

Nie są w 100% szczelne bo jak się naciśnie na pokrywkę to słychać że którędyś ucieka powietrze, ale nie jest to aż taka nieszczelność która mogłaby przeszkadzać bo nie będę w nich niczego fermentował pod ciśnieniem. :P

 

Jestem bardzo zadowolony i wielkie dzięki za akcje :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Już to gdzieś chyba pisałem.......Używam tych wiaderek od kilku m-cy jako fermentatory. Sprawdzają się świetnie. Jedyny mankament to pękające pokrywki w niskiej temp. U mnie poszły już 3 pokrywki bo zamykałem "na siłę" w zbyt niskiej temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Już to gdzieś chyba pisałem.......Używam tych wiaderek od kilku m-cy jako fermentatory. Sprawdzają się świetnie. Jedyny mankament to pękające pokrywki w niskiej temp. U mnie poszły już 3 pokrywki bo zamykałem "na siłę" w zbyt niskiej temp.

 

Masz patent na wykorzystanie pękniętej pokrywki? Czy masz dużą ilość pokrywek? :)

Do fermentacji nadają się jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem patent: wycialem okragla dziure, wsadzilem w nia sito i przelewam brzeczke z chmielinami w celu oddzielenia tych ostatnich.

 

Z tym otworem na sitko to całkiem zręczny pomysł :okey: - ja w jednym z pojemników wywierciłem w dnie otworki i służy mi do wysładzania, a do innego śrutuję słód....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nigdzie nie dopatrzyłem się znaku przeznaczenia do spożywki (widelec i łyżka). Dodatkowo pojemniki nie są z polipropylenu PP (jak popularne nasze okrągłe wiaderka ze sklepów piwowarskich), tylko z polietylenu PE. Mam nadzieję, że piwo nie nasiąknie mi np. smakiem taniego plastikowego czajnika lub innym jakimś paskudztwem. Odpowiedzialność za nieudane piwo spadnie na tych, którzy zachwalają fermentację w tym pojemniku :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Też mam kilka porysowanych, ale wybrałem 3szt. takie najlepsze (jest jeszcze kilka niezłych, ale na razie nie potrzebowałem więcej fermentorów) i cały lagerowy sezon objechałem, na razie Munich Helles, Pils czeski, Helles Bock, Vienna Lager, Czeska 10 i po drodze jakieś tam piernikowe - bez infekcji. W butelkach (niekosztowane - za młode) marcowe, Munich Dunkel, American Pils, Munich Pils i Shwarzbier - przy butelkowaniu też nie wyczułem nic podejrzanego. W sumie 11 (6+5) warek nieskażonych :)

Zdecydowałem jednak, że będę tych pojemników używał w miarę możliwości tylko do burzliwej. Do cichej te dekle są zbyt nieszczelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.