Skocz do zawartości

Akcja wiaderka plastikowe prostokątne.


gregori1977

Rekomendowane odpowiedzi

Parę tygodni temu pytałem sprzedawcę o te pojemniki, dostałem informacje że są solidne. Problem może być z pokrywkami, podobno lubią pękać, przynajmniej tak wyczytałem w wątku któregoś piwowara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zapytam po raz drugi, bo nie otrzymałem odpowiedzi. Czy te wiadra nadają się do fermentacji? Bo gdzieś czytałem że prostokątne nie są najlepsze, ale nie pamiętam kto to pisał i jakich argumentów używał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zapytam po raz drugi, bo nie otrzymałem odpowiedzi. Czy te wiadra nadają się do fermentacji? Bo gdzieś czytałem że prostokątne nie są najlepsze, ale nie pamiętam kto to pisał i jakich argumentów używał.

Pewnie chodzi o wewnętrzne rogi tego pojemnika. Trudność w czyszczeniu i zbieranie się tam syfów. Ale z tego co widzę w wypadku tych konkretnych rogi są zaokrąglone ,więc nie powinno być problemu z myciem.

 

Pavulonek : inaczej zachowują się mrożone truskawki ( choć swoje ważą ) a inaczej brzeczka. Płyn jest o wiele bardziej bezwładny , i o to mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zapytam po raz drugi, bo nie otrzymałem odpowiedzi. Czy te wiadra nadają się do fermentacji? Bo gdzieś czytałem że prostokątne nie są najlepsze, ale nie pamiętam kto to pisał i jakich argumentów używał.

Nie są najlepsze bo mają dużą powierzchnię dna i przy poruszaniu lub zlewaniu może być problem z zachowaniem klarowności brzeczki. Osady z dna będą się łatwo burzyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli raczej do burzliwej niż do cichej. Ja w takim razie odpadam. Mam kilka wiader tych 22 litrowych które pokazałem w poprzednim temacie. Najwyżej będę robił warki po 30+ litrów i dzielił na 2 wiadra :beer: powodzenia tym razem życzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy warkach 20L, wiadra 22L używałbym raczej do cichej, do burzliwej coś większego ze względu na skłonność drożdży do wycieczek na zewnątrz.

 

edit

a tak na marginesie to wstępnie jestem chętny na 10szt.

Edytowane przez mateos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest możliwość, chciałbym 6 wiadra, zapytam jeszcze znajomego czy reflektuje na jakieś. Powtórzę pytanie poprzedników- orientował się ktoś o kosztach wysyłki?

Edytowane przez czesiek1102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty przesyłki zgodne z cennikiem danego kuriera lub poczty :). Przecież gregori1977 napisał że jak się uzbiera 200szt. to pewnie odbierze pojemniki i będzie później rozsyłał, przynajmniej ja tak rozumuję :rolleyes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty przesyłki zgodne z cennikiem danego kuriera lub poczty :). Przecież gregori1977 napisał że jak się uzbiera 200szt. to pewnie odbierze pojemniki i będzie później rozsyłał, przynajmniej ja tak rozumuję :rolleyes:.

Łatwiej byłoby podjąć decyzję o zakupie, jeżeli znany jest konkretnie koszt wysyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kurierem sprawa jest prosta, cena od 16,30 do 18,45zł, przy paczce pocztowej trzeba znać wagę i wymiary pojemnika.

Do w/w cen trzeba jeszcze vat doliczyć i/lub tzw "opłatę paliwową". Szukałem w wakacje kuriera i poniżej 20zł ciężko było znaleźć coś rozsądnego.

A z kurierem też trzeba "ostrożnie" jeśli chodzi o wagę i wymiary. Dla przesyłki standardowej max to max 31,5kg i tego raczej się nie przekroczy przy tych pojemnikach, ale z wymiarami może być różnie. Tam gdzie ja zamawiałem to jeśli przekroczyło się jeden z wymiarów: 1,4 x 0,6 x 0,6m to już przesyłka była traktowana jako "element niestandardowy" i kosztowała prawie 10zł więcej. Nie wiem czy te wymiary są w wszystkich firmach takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po akcji z kegami mogę powiedzieć że UPS mimo nie wnika specjalnie w szczegóły, pod warunkiem że zamawia się kuriera a nie jedzie z tym na placówkę /bo tam czasem wydziwiają/. Pakowałem kilka razy po 7 kegów paczka na pewno nie miała równych boków, 6 kegów stało, jeden na nie był położony. Koszt wysyłki poprzez "dwie paczki" 19,90 a w przypadku kiedy była opcja z DHL coś ok 17 zł tam również nikt nie wydziwiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.