Jump to content
gregori1977

Akcja wiaderka plastikowe prostokątne.

Recommended Posts

Może warto by było przedzwonić do sprzedawcy i zapytać jak grube są ścianki , żeby nie okazało się, że zalejesz 30 litrów i przy próbie podniesienia wiadro szlag trafi , nie mówiąc o zawartości.

Parę tygodni temu pytałem sprzedawcę o te pojemniki, dostałem informacje że są solidne. Problem może być z pokrywkami, podobno lubią pękać, przynajmniej tak wyczytałem w wątku któregoś piwowara.

To ja zapytam po raz drugi, bo nie otrzymałem odpowiedzi. Czy te wiadra nadają się do fermentacji? Bo gdzieś czytałem że prostokątne nie są najlepsze, ale nie pamiętam kto to pisał i jakich argumentów używał.

To ja zapytam po raz drugi, bo nie otrzymałem odpowiedzi. Czy te wiadra nadają się do fermentacji? Bo gdzieś czytałem że prostokątne nie są najlepsze, ale nie pamiętam kto to pisał i jakich argumentów używał.

Pewnie chodzi o wewnętrzne rogi tego pojemnika. Trudność w czyszczeniu i zbieranie się tam syfów. Ale z tego co widzę w wypadku tych konkretnych rogi są zaokrąglone ,więc nie powinno być problemu z myciem.

Pavulonek : inaczej zachowują się mrożone truskawki ( choć swoje ważą ) a inaczej brzeczka. Płyn jest o wiele bardziej bezwładny , i o to mi chodzi.

Nie są najlepsze bo mają dużą powierzchnię dna i przy poruszaniu lub zlewaniu może być problem z zachowaniem klarowności brzeczki. Osady z dna będą się łatwo burzyły.

Czyli raczej do burzliwej niż do cichej. Ja w takim razie odpadam. Mam kilka wiader tych 22 litrowych które pokazałem w poprzednim temacie. Najwyżej będę robił warki po 30+ litrów i dzielił na 2 wiadra :beer: powodzenia tym razem życzę ;)

Przy warkach 20L, wiadra 22L używałbym raczej do cichej, do burzliwej coś większego ze względu na skłonność drożdży do wycieczek na zewnątrz.

edit

a tak na marginesie to wstępnie jestem chętny na 10szt.

Edited by mateos

Kilka osób z Lublina i okolic używa tych wiader- są ok, ale to duże dno powoduje problemy z osadem- jest on na dużej powierzchni, przez co jest "cienki" i łatwo go poruszyć. Poza tym są bardzo ok, gruby, solidny plastik.

Ja bym wziął 3 sztuki. Dowiadywał się ktoś jak wychodzi przesyłka takich wiaderek (trzeba je jakoś pomiędzy nas rozdysponować) ?

chętnie się włączę- napewno 5 sztuk, może 10, muszę przemyśleć...

Rozumiem, że odbierasz te ok 200 wiader i rozsyłasz kurierem po Polsce?

Oczywiście nikogo z BDG nie ma standardowo?

Edited by LeoxxX

Jeśli jest możliwość, chciałbym 6 wiadra, zapytam jeszcze znajomego czy reflektuje na jakieś. Powtórzę pytanie poprzedników- orientował się ktoś o kosztach wysyłki?

Edited by czesiek1102

Koszty przesyłki zgodne z cennikiem danego kuriera lub poczty :). Przecież gregori1977 napisał że jak się uzbiera 200szt. to pewnie odbierze pojemniki i będzie później rozsyłał, przynajmniej ja tak rozumuję :rolleyes:.

Koszty przesyłki zgodne z cennikiem danego kuriera lub poczty :). Przecież gregori1977 napisał że jak się uzbiera 200szt. to pewnie odbierze pojemniki i będzie później rozsyłał, przynajmniej ja tak rozumuję :rolleyes:.

Łatwiej byłoby podjąć decyzję o zakupie, jeżeli znany jest konkretnie koszt wysyłki.

Z kurierem sprawa jest prosta, cena od 16,30 do 18,45zł, przy paczce pocztowej trzeba znać wagę i wymiary pojemnika.

Edited by mateos

Z kurierem sprawa jest prosta, cena od 16,30 do 18,45zł, przy paczce pocztowej trzeba znać wagę i wymiary pojemnika.

Do w/w cen trzeba jeszcze vat doliczyć i/lub tzw "opłatę paliwową". Szukałem w wakacje kuriera i poniżej 20zł ciężko było znaleźć coś rozsądnego.

A z kurierem też trzeba "ostrożnie" jeśli chodzi o wagę i wymiary. Dla przesyłki standardowej max to max 31,5kg i tego raczej się nie przekroczy przy tych pojemnikach, ale z wymiarami może być różnie. Tam gdzie ja zamawiałem to jeśli przekroczyło się jeden z wymiarów: 1,4 x 0,6 x 0,6m to już przesyłka była traktowana jako "element niestandardowy" i kosztowała prawie 10zł więcej. Nie wiem czy te wymiary są w wszystkich firmach takie same.

Po akcji z kegami mogę powiedzieć że UPS mimo nie wnika specjalnie w szczegóły, pod warunkiem że zamawia się kuriera a nie jedzie z tym na placówkę /bo tam czasem wydziwiają/. Pakowałem kilka razy po 7 kegów paczka na pewno nie miała równych boków, 6 kegów stało, jeden na nie był położony. Koszt wysyłki poprzez "dwie paczki" 19,90 a w przypadku kiedy była opcja z DHL coś ok 17 zł tam również nikt nie wydziwiał.